Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА
РОЗМАЇТТЯ
ГЕРАКЛ НЕ УБИВАВ ЛЕВА?
Тоді Геракл відкинув палицю, меч і схопився з левом голіруч. Урешті-решт, йому вдалося задушити тварину, і всі свої подальші подвиги Геракл звершив, одягнений у шкуру Немейського лева.
Розкопки, покликані пролити світло на зародження міфів про Геракла, нині тривають у районі містечка Немея. Саме там на згадку про Геракла з VI ст. до нашої ери відбувалися Немейські ігри, які в період свого розквіту наближалися за своїм значенням до олімпійських ігор. До нашого часу дійшли рештки тамтешнього великого храмового комплексу.
Цікаво, що леви жили на Пелопоннесі, але у глибоку, за мірками людства, давнину — в період плейстоцену. Дослідники знаходили лише останки левів, які померли близько 700 тисяч років тому. Вважається, що до моменту завершення плейстоцену (11,5 тисячі років тому) леви давно на півострові вимерли.
Недавня знахідка дала змогу археологам припустити, що насправді в міфові могло йтися про іншого великого звіра — леопарда.
«У глибокій розщелині ми виявили кістки леопарда, що лежали на великій купі гілок і каменів. Розщелина має близько десяти метрів у глибину і знаходиться біля підніжжя невеликої гори на околицях Немеї»,— розповів Антоніс Барциокас, археолог із грецького Університету Фракії. За його словами, знайдені кістки належать звірові, що був предком нинішнього леопарда, який жив на значному просторі від півдня Африки до російського Далекого Сходу.
Уявлення, що міф про Геракла склався на основі реальної сутички з леопардом, навряд чи може пошкодити «іміджу» стародавнього героя. Леопард хоч менший і легший за лева, проте сильний, небезпечний і спритний звір, повідомляє РІА «Новости».
ВЕЛЕТЕНСЬКА АКУЛА
У ТУРЕЦЬКИХ ВОДАХ
У відкритих водах Мармурового моря в районі аеропорту імені Ататюрка виловили величезну акулу. Її вага сягає 600 кілограмів, довжина — 3,6 метра, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Раніше такі гігантські океанські хижаки ніколи не запливали в Мармурове море. Іхтіологи вважають, що, можливо, акула опинилася там через свою «неуважність». Напевно, вона переслідувала косяк риби й таким чином потрапила в район найбільшого міста Туреччини.
Аби хижачка не «накоїла» біди біля стамбульських берегів, її вирішили виловити.
також у паперовій версії
читайте:
- СВІТСЬКА ХРОНІКА
- ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
- КІНОСВІТ
- КОРИСНІ ПОРАДИ
- ФАКТ
- НОУ-ХАУ
назад »»»
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».