Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА
РОЗМАЇТТЯ
«КИТОВА ТЕРАПІЯ»
ПОЗБАВЛЯЄ ДІТЕЙ
ВІД АУТИЗМУ
Доправлені з російського Заполяр'я два білих кити (білухи) працюють у «харбінських водах» лікарями. Вони допомагають у реабілітації першої групи китайських дітей, які страждають на аутизм, передає власний кореспондент Укрінформу в Пекіні.
Співробітник океанаріума кличе китів, вони слухняно «пришвартовуються» до бортика і злегка виринають. Діти спочатку боязко годують білух, а потім під наглядом дорослих намагаються доторкнутися до їхньої білої атласної шкіри. У цьому полягає початкова стадія «китової терапії» від аутизму, мета якої позбавити малюків відстороненості від життя. Такий метод лікування рідкісний, однак його розробники — спеціалісти з Китаю та Японії — сподіваються з часом зробити його доступним для широкого загалу.
Дослідження засвідчують, що такі морські тварини, як кити й дельфіни, можуть надати хворим дітям хорошу допомогу. Самоізоляція тих, хто страждає від цієї недуги, як установлено, пояснюється недорозвиненістю функцій мозку. А спілкування з китами допомагає їхньому розвитку.
Коли діти в харбінському океанаріумі почнуть вільно спілкуватися з білухами, то настане черга найважливішого етапу. Вони спробують подавати китам команди, щоб ті «заспівали». Адже білих китів ще називають «морськими канарками» через багатий репертуар звуків, які вони видають на високій частоті.
На те, щоб морські лікарі «заспівали» та «розговорилися», з нетерпінням чекають у Харбіні 600 хворих на аутизм дітей, котрі записалися на прийом до білих китів.
РОЖЕВИЙ КОЛІР ПРОТИСТОЯТИМЕ ЗЛОЧИНАМ
Жителі індійського міста Аурангабад, що розташоване в східному штаті Бихар, вирішили пофарбувати свої будинки в рожевий колір, повідомляє агентств AFP. Тим самим вони сподіваються підняти собі настрій і спинити зростання злочинності.
За словами лідера ініціативної групи, члена муніципалітету Кумара Сінгха, м'який і приємний рожевий колір допоможе стерти з пам'яті неприємні спогади, пов'язані з численними злочинами, що сталися в місті, налаштує городян на позитивний лад і додасть Аурангабаду привабливого вигляду.
Ідею перефарбувати міські будинки в рожевий висунули члени касти раджпутів, що переселилися в Аурангабад із західного штату Раджастан, столиця якого Джайпур відома у Індії як «рожеве місто».
Аурангабад із населенням 150 тисяч осіб тривалий час був центром терористичної активності сепаратистських маоїстських угруповань. Збройні зіткнення між протиборчими кастами, убивства, викрадення були для міста звичною справою.
Поки в рожевий колір пофарбовані лише деякі міські будинки. Однак, за словами організаторів акції, жителі 90 відсотків усіх будинків Аурангабада як власних, так і муніципальних, схвалюють цю ідею.
також у паперовій версії
читайте:
- СВІТСЬКА ХРОНІКА
- ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
- ДИВА
- РЕКОРДИ
- СКАНВОРД
назад »»»
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».