Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА
СВІТ: ЩО? ДЕ? КОЛИ?
11 ВЕРЕСНЯ, ЩО ЗМІНИЛО СВІТ
Ця дата ввійшла в історію як поняття, за яким стоїть вагомий історичний смисл. 11 вересня 2006 року виповнилося п'ять років від часу терактів у США. Це — черговий всесвітній день жертв, невинні люди страждають і досі. Можна констатувати: досі запитань лишилося більше, ніж отримано відповідей. Щоправда, президент Джордж Буш наголошує: завдяки його антитерористичним заходам жити на території США стало безпечніше.
Опоненти зазначають, що за цю відносну безпеку американським громадянам довелося поступитися частиною свободи. Неабияким ударом по цінностях демократії стали скандали з таємними в'язницями Центрального розвідувального управління, розміщеними в країнах, де тортури є повсякденною практикою діяльності спеціальних служб.
П'ять років тому пересічним громадянам здавалося, що для успіху в оголошеній боротьбі проти міжнародного тероризму достатньо знищити рух «Талібан» та покарати Саддама Хусейна. Нині «Талібан» більше не керує Афганістаном, але миру в цій країні немає. Більше того, все частіше, за свідченням військових НАТО, їм доводиться відбивати спроби бойовиків-талібів штурмувати афганські міста. За декілька тижнів можна очікувати на смертний вирок Саддамові Хусейну, а Ірак без диктатора вже перетворився на арену запеклої громадянської війни і перебуває на межі розпаду. Дедалі більше експертів вважає, що таємничий Усама бен Ладен — лише інформаційний міраж. Відомості про нього актуалізують, коли треба «підняти градус» суспільної мобілізації. Наприклад, напередодні п'ятої річниці терактів 11 вересня Сенат США у рамках виборчої кампанії зобов'язав Центральне розвідувальне управління відновити діяльність розпущеного в липні поточного року підрозділу, який спеціалізувався на «полюванні» за бен Ладеном. Багатьох американських політиків усе сильніше непокоїть зв'язок між терористичною активністю та регіональними міжнародними кризами, насамперед на Близькому Сході.
В Іраку ситуація також лишається вкрай нестабільною. А на думку британських військових, які тепер стоять на чолі сил НАТО на Півдні Афганістану, інтенсивність бойових дій проти талібів наростає і є навіть сильнішою, ніж в Іраку. З огляду на це генеральний секретар НАТО Яп де Хооп Схеффер закликав країни Північноатлантичного альянсу збільшити кількість своїх військовослужбовців в Афганістані.
Утім, проблему для західних країн становить не лише «ісламський тероризм». Бельгійська поліція, наприклад, минулого тижня заарештувала 11 колишніх військовослужбовців, які є членами праворадикального угруповання «Кров і честь». Вони готували терористичні напади на державні об'єкти в Бельгії. Виявляється, що терористи діють не лише там, де бракує людського взаєморозуміння, грошей і харчів. Тероризм — сумний діагноз нашої епохи.
Андрій МАРТИНОВ
також у паперовій версії
читайте:
- У ТАЙВАНІ ВИМАГАЮТЬ ВІДСТАВКИ ПРЕЗИДЕНТА
- США ЗНЯЛИ ОДНЕ
ІЗ ЗВИНУВАЧЕНЬ
ПРОТИ ХУСЕЙНА
- БУДЕ НОВИЙ
ВСЕСВІТНІЙ ТОРГОВИЙ ЦЕНТР
- «ПУТІНА-3»
ТАКИ НЕ БУДЕ
- ТЕРАКТИ В ІНДІЇ
- ГРУЗІЯ: ЛІДЕРИ ОПОЗИЦІЇ ЗІЗНАЮТЬСЯ В ЗАКОЛОТІ
назад »»»
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».