Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА
УКРАЇНА: ЩО? ДЕ? КОЛИ?
РИНОК ЗЕМЛІ ПОТРЕБУЄ ЗАКОНОДАВЧОЇ ПІДТРИМКИ
Антимонопольний комітет України звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин із пропозиціями щодо вдосконалення законодавчого регулювання ринку землі.
Наприклад, Закон «Про захист конституційних прав громадян на землю» чітко не визначає, що вартість послуги з виготовлення документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки за їхньої безоплатної приватизації, не може бути збільшена за рахунок включення додаткових витрат.
Інша проблема земельного законодавства полягає в тому, що за частого переходу права власності на ділянку кожен новий власник змушений оплачувати непотрібну послугу. А саме: перенесення на місцевість меж ділянки та закріплення їх довгостроковими межовими знаками, які й так було встановлено раніше.
«Ринок землі надто складний і проблемний, не в останню чергу, через недосконале земельне законодавство,— наголошує голова Антимонопольного комітету Олексій Костусєв.— Тож ми розраховуємо, що нове керівництво профільного Комітету Верховної Ради з розумінням відгукнеться на наші пропозиції. Адже лише спільними зусиллями, за підтримки українського парламенту, ми зможемо вирішити актуальні для багатьох громадян проблеми земельних відносин».
500-ГРИВНЕВА КУПЮРА З’ЯВИТЬСЯ ЦЬОГО РОКУ
Банкнота такого номіналу з’явиться в обігу ще цього року, повідомив виконавчий директор з питань готівково-грошового обігу Національного банку України Олександр Толстой. Він також сказав, що питання про введення в масовий обіг монет номіналами 2, 5 і 10 гривень вивчають фахівці Нацбанку.
«Потреба в цих монетах безпосередньо пов’язана з розвитком мережі торгових автоматів,— пояснив пан Толстой.— У разі економічної доцільності Національний банк розробить і організує виготовлення монет названих номіналів, і їхній обіг зростатиме пропорційно кількості торгових автоматів». Банкір також зазначив, що НБУ вважав би доцільним виведення з обігу монет із номіналом менше 10 копійок, оскільки їхнє виробництво є збитковим, проте це питання потребує врегулювання з відповідними державними установами. На думку представників Міністерства економіки України, через те, що нинішні ціни на товари і послуги формуються з округленням до однієї копійки, вилучення з обігу монет дрібних номіналів може призвести до збільшення вартості товарів (це негативно позначиться на добробуті малозабезпечених верств населення) і додаткових витрат підприємців на заміну програмного забезпечення реєстраторів розрахункових операцій. За станом на 1 серпня поточного року, в готівковому обігу країни перебувало понад 1,6 мільярда банкнот і близько 5,3 мільярда монет. Національним банком випущено 295 видів пам’ятних і ювілейних монет України 228 найменувань.
також у паперовій версії
читайте:
- У «ЗОЛОТІЙ СОТНІ» СХІДНОЇ ЄВРОПИ
- МАТИМЕМО ЩЕ ОДНІ «ПОВІТРЯНІ ВОРОТА»?
- УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТИКИ БОЯТЬСЯ
ЄДИНОЇ ПОМІСНОЇ ЦЕРКВИ?
- ПОТЕРПІЛІ У СКНИЛІВСЬКІЙ КАТАСТРОФІ ПОЗИВАЮТЬСЯ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СУДІ
- У ЧЕРНІВЦЯХ У ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ ВПАВ БАЛКОН
- ПОЛТАВЩИНА: ВИЯВЛЕНО «ПТАШИНИЙ ГРИП»
назад »»»
Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».