Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА РОЗМАЇТТЯ
АБРИКОС — ПЛІД ЗДОРОВ'Я Й ДОВГОЛІТТЯ

Улітку свіжі, взимку в'ялені або сушені плоди, абрикосове борошно, соки, пастила, повидло та інші страви є постійною основою їхнього раціону.
Чимало корисних для людини речовин накопичується в «плодах здоров'я», як іноді називають абрикоси. В них є крохмаль, декстрин, інулін, а також органічні кислоти: яблучна, лимонна, саліцилова і винна. Містять вони вітамін С і набір зольних елементів: калій, натрій, кальцій, магній, залізо, фосфор, кремній. В абрикосовому дереві не відшукати некорисних частин. Навіть тверда шкаралупка кісточок слугує сортовою сировиною для одержання активованого вугілля.


ЕКОЛОГІЧНИЙ ТУРИЗМ У РІВНЕНСЬКОМУ ЗАПОВІДНИКУ
Ареали розташування елітних дерев або так званих «плюсових» почали вивчати юні біологи Сарненського району у Рівненському природному заповіднику. Маршрути для них розробили науковці цього закладу відповідно до створеної ними концепції екологічного туризму, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Вихідним матеріалом для юних дослідників став сформований вченими п'ятитомний літопис, у якому узагальнено зусилля колективу щодо охорони та збереження у цьому поліському регіоні багатств біоценозу, серед яких — 28 видів тварин і 50 рослин, занесених до Червоної книги. Такий дороговказ приводить пошуковців до місць, облюбованих річковими видрами, чорними лелеками, орланами-білохвостами, сірими журавлями, бобрами, європейською та американською норками, сорокопудами тощо.
Нині на Рівненщині налічується 268 заповідних об'єктів. За обсягом, який вони займають, західноукраїнська область посідає одне з провідних місць в державі.

також у паперовій версії читайте:
  • ЦІКАВА ПЛАНЕТА
  • ЗІ СВІТУ ТВАРИН
  • ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?...
  • СВІТСЬКА ХРОНІКА
  • НОУ-ХАУ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».