Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА УКРАЇНА: ЩО? ДЕ? КОЛИ?
ГАСТРОНОМ ПОВЕРНЕТЬСЯ НА ХРЕЩАТИК?
Столичний мер Леонід Черновецький доручив відповідним службам розглянути питання про відновлення роботи Центрального гастроному на Хрещатику, 40–42. Нині власником цих приміщень є спільне українсько-бельгійсько-ізраїльське підприємство «Арго Трейдінг, Лтд», яке придбало майже всі крамниці в тій частині вулиці, де раніше знаходилися улюблені усіма киянами магазини «Молоко», «Хліб», «Овочі — фрукти» тощо.

Представники Партії регіонів кажуть, що вчора зранку коаліціянти категорично відкинули їхній попередній ультиматум (щодо недопущення пакетного голосування за керівні посади у Кабінеті Міністрів і Верховній Раді й розподілу парламентських комітетів). Хоча один із лідерів БЮТ Олександр Турчинов буквально за кілька хвилин після невдалої погоджувальної ради наголосив: коаліція готова відмовитися від «пакету». Цікава ситуація. Адже представники більшості раніше нібито не вбачали у такому варіанті голосування якихось порушень. Натомість «регіонали» волають про явну неконституційність подібних ініціатив. Під час учорашнього короткого брифінгу двох представників ПР — Олександра Пеклушенка й Тараса Чорновола — журналісти з величезними труднощами домоглися від них оприлюднення відповідного проекту постанови від більшості. Саме у цьому документі, який досі не відкликано, натякається на пакетне голосування.
Утім, головна новина учорашнього дня — ініціатива трійки провести в понеділок засідання «круглого столу», де б можна було обговорити можливі шляхи виходу з кризи. «Регіонали» до контакту готові, хоча у його дієвість вірять слабо. А ще нізащо не хочуть відступати від ідеї отримання керівництва у деяких ключових комітетах Верховної Ради. Мінімальний перелік для ПР — комітети з питань бюджету, свободи слова, регламенту, прав людини та боротьби з корупцією.
Отже, сьогоднішня тимчасова політична «переправа» виглядає так:
Роман Безсмертний, «Наша Україна»:
«Починаючи з вівторка, ми намагалися виробити план дій щодо виходу з нинішньої кризи. Наша спільна позиція полягає ось у чому. По-перше, ми не сприймаємо ультиматум як форму спілкування в парламенті. Ультиматум використовують під час воєнних дій, а не у переговорному процесі. Ми також у процесі підготовки коаліційної угоди визначили пункти, котрі засвідчили нашу повагу до опозиції. До того ж, ми не дали підстав вважати, що маємо намір якимось чином порушувати Конституцію чи регламент. Жодного проекту, який би визначав нелегітимну процедуру обрання керівництва парламенту та уряду, не було.
Ми підтримуємо ідею проведення діалогу в межах «круглого столу». І підтримуючи позицію Президента Віктора Ющенка, у понеділок проведемо такий «круглий стіл». Там ми спробуємо знайти вихід із ситуації. Ми говоритимемо не про розподіл комітетів, а про принципи: яку сферу компетенції має отримати опозиція і чим має займатися більшість. Ми за те, щоб опозиція могла висловлювати будь-які критичні зауваження до влади. Але ми категорично проти, аби опозиція заважала реалізовувати соціально-економічну програму Кабінету Міністрів».
Юлія Тимошенко, БЮТ:
«Уже тиждень, як міг працювати новий Кабінет Міністрів і бути обране керівництво Верховної Ради. Відтак ми могли упродовж цього часу розглядати нагальні питання. Але Партія регіонів, заблокувавши нашу роботу, порушила Конституцію і низку законів. Це позначається на авторитеті нашої держави в світі. Уже почали вимальовуватися тенденції зниження кредитних рейтингів України, ми не можемо започаткувати переговори стосовно енергетичної стабільності. Як наслідок, маємо хаос щодо тарифів на житлово-комунальні послуги, також ми не можемо перейти до перегляду бюджету-2006.
Коли ми, як опозиція, блокували трибуну, в цьому був сенс, зміст і очікувані наслідки — тобто, демократизація країни. Сьогодні ж «регіонали» самі не розуміють, чому блокують роботу. «Круглий стіл» ми проводитимемо за будь-яких обставин. Принаймні, щоб продемонструвати суспільству всю безглуздість блокади».
Олександр Мороз, СПУ:
«Партія регіонів має достатню підтримку серед населення, щоб відстоювати свої права. Але ультиматум Верховній Раді з боку однієї партії — це пряме порушення Конституції й закону про партії. Гадаю, що проведення «круглого столу» стане і для «регіонів» певною школою. Погляньмо, що виходить. Вимагаючи дотримання регламенту і Конституції у парламенті, очевидно, треба те саме демонструвати у радах, де «регіонали» мають більшість. А там немає не те що голів комітетів, там у опозиції немає навіть представників у комісіях, які відповідають за розподіл земельних ділянок і за бюджет».
Тарас Чорновіл, Партія регіонів:
«Лише тоді, коли ми побачимо офіційний документ, підписаний лідерами трьох фракцій, ми пі-
демо на розблокування роботи. Це має бути документ про принципи, за які продовжуватиметься діяльність Верховної Ради. Тобто про відмову від пакетного голосування за прем'єра і спікера. Але навіть у такому разі ми не допустимо збирання бюлетенів під час таємного голосування за голову Верховної Ради. Усе має відбуватися відповідно до регламенту. Останніми днями представники коаліції не раз говорили, що й не пропонували голосувати пакетами. Але ж є зареєстрований проект постанови № 1092 під авторством Олександра Турчинова, Романа Зварича та Йосипа Вінського. Там йдеться ось про що: «Установити, що у разі внесення коаліцією депутатських фракцій ВР пропозиції щодо кандидатури на посаду прем'єр-міністра до обрання голови Верховної Ради, така пропозиція не відкладається до направлення Президентом України». Це — ніщо інше, як казуїстика законодавчого мовлення. Такі слова чітко фіксують пакетне голосування. Тобто порушення процедури, згідно з якою саме спікер направляє кандидатуру прем'єра від коаліції до Президента. Та й уголос про пакет часто говорили лідери коаліції, які в майбутньому, можливо, стануть опозиціонерами. Бо я не виключаю, що вже у вівторок нинішня коаліція, не витримавши перших випробувань, розпадеться і буде зовсім інший формат більшості.
Щодо «круглого столу», то я вітаю такі пропозиції. Але впевненості в тому, що він буде результативним,— немає, бо якщо коаліція нині заявляє, що готова відмовитися від пакетного голосування, то навіщо чекати понеділка чи вівторка? Можна було узгодити всі питання вже сьогодні. Але не відомо, коли їм вірити. Адже, наприклад, на сьогоднішній погоджувальній раді, яка й могла стати найкращим «круглим столом», Олександр Турчинов буцімто від імені всієї коаліції заявив, що вони не підуть на жодні поступки».

Ярослав ГАЛАТА

АВТОЗАЗ ВІДПОВІДАЄ МІЖНАРОДНИМ СТАНДАРТАМ
Ресертифікаційний аудит, проведений на ЗАТ «ЗАЗ», підтвердив відповідність системи управління якістю на автопідприємстві міжнародного стандарту ISO: 9001-2000. У червні група з дев'яти досвідчених аудиторів авторитетного міжнародного органу із сертифікації Систем менеджменту якості бюро Верітас Кволіті Інтернешнл (BVQI) проінспектувала практично всі підрозділи головного підприємства. Провівши у 42 підрозділах підприємства комплексну перевірку відповідно до індивідуально розроблених для кожного з підрозділів планів аудиту, фахівці BVQI дійшли висновку, що система менеджменту якості підприємства не тільки відповідає вимогам міжнародного стандарту і ефективно функціонує, а й постійно розвивається і вдосконалюється, а продукцію, що випускають на заводі, контролюють на всіх етапах виробництва ефективною системою якості.

Директор Департаменту якості ЗАТ «ЗАЗ» Володимир Філіпас зазначає, що згідно з міжнародними стандартами термін дії сертифіката обмежений трьома роками. По суті, ресертифікаційний аудит — це отримання нового сертифіката відповідності. Це ще більш складне випробування, оскільки однією з основних вимог стандарту ISO: 9001-2000 є постійне поліпшення, вдосконалення продукту, процесів і системи. «Це означає, що нас перевіряли не тільки на відповідність вимогам стандарту, а й оцінювалися об'єктивні докази розвитку і вдосконалення всіх складових частин системи управління якістю на підприємстві. Більшість фахівців з групи аудиторів брали участь в сертифікаційному аудиті у 2003 році й тому особливо приємно, що всі вони відзначили істотні поліпшення інфраструктури підприємства, кваліфікації й відповідальності персоналу, помітне вдосконалення документації й процесів»,— зазначив пан Філіпас.
Аудит якості готового автомобіля проводиться за методиками компанії «General Мотоrs». Важливу роль у забезпеченні високої якості відіграють технічні новинки: на підприємстві впроваджено ультразвуковий контроль якості зварювання кузовів, придбано сучасне контрольне обладнання, на заводі «Опель» в Німеччині навчені й атестовані фахівці.
також у паперовій версії читайте:
  • ІВАНО-ФРАНКІВСЬК: МІСЬКРАДА — БАНКРУТ?
  • І ЗНОВУ — «КВАРТИРНА» АФЕРА
  • БЕЗ МІЛІЦІЇ З ОБ'ЄКТАМИ ЧФ РФ У КРИМУ НЕ РОЗБЕРЕШСЯ?
  • ЛЬВІВ: УПАВ ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».