Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА РОЗМАЇТТЯ
«ЧИТАЙТЕ КНИГИ, ЯКІ НЕНАВИДЯТЬ ВАШІ БАТЬКИ»

З-поміж письменників, що погодилися дати свої рекомендації, опинилася й авторка «Гарі Поттера» Джоан Роулінг. До списку з десяти книг входять: «Скотоферма» Джорджа Оруелла, «Гамлет» Вільяма Шекспіра, «Робінзон Крузо» Данієля Дефо, «Над прірвою в житі» Джерома Дейвіда Селінджера, «Девід Копперфільд» Чарлза Діккенса, «Грозовий перевал» Емілі Бронте, «Убити пересмішника» Харпера Лі, «Прийом-22» Джозефа Хеллера. Та по-справжньому дитячих книжок у її списку лише дві: «Чарлі й шоколадна фабрика» Роальда Даля і «Казка про мишок-пустунок» Беатрікс Поттер, повідомляє lenta.ru.
У списку Філіпа Пулмана, автора дитячого фентезі «Темні початки», опинилися повісті про Мумі-тролів Туве Янссон, «Ромео і Джульєтта» Шекспіра, «Оповідь про старого мореплавця» Семюеля Кольріджа і старозавітна книга пророка Самуїла (щоправда, не вся, а лише сімнадцятий розділ).
Поет Ендрю Моушн склав свій перелік із класики Джойса, Генрі Джеймса, Т. С. Еліота, Сервантеса, Гомера, Шекспіра, Мільтона.
Найнесподіванішу літературну пораду дітям дав Бен Окрі, нігерійський письменник і лауреат Букерівської премії: «Читайте ті книги, які ненавидять ваші батьки; читайте книги, які вам не належить читати; читайте світ — найтаємничішу книгу з усіх».


ЗНАЙДЕНА СТАТУЯ ЦАРИЦІ ТІУ
Американські археологи знайшли біля міста Луксор, що за 700 км на південь від Каїра, статую матері легендарного фараона Ехнатона — цариці Тіу. Фігура цариці виконана з чорного граніту. Її висота — 140 см, ширина в плечах — 44 см. Стан статуї загалом оцінюється як хороший, відсутні лише стопи.
За словами голови Вищої ради у справах старожитностей Захі Хаваса, на кам'яному зображенні Тіу — одинадцять ієрогліфічних написів. Серед них — імена самої цариці та її чоловіка, який правив у період з 1391 до 1353 рр. до н. е. У ці роки Тіу відіграла не останню роль в єгипетській політиці — відомо, що вона була вправним дипломатом, і багато питань вирішувалося за її безпосередньою участю.
У Аменхотепа III і Тіу було шестеро дітей. Ставши фараоном, їхній син Аменхотеп IV, змінив ім'я на Ехнатон («угодний Атону»). Це ознаменувало його сміливу спробу звершити релігійну революцію і встановити монотеїстичний культ бога сонця Атона. Однак експеримент не вдався, нові храми були зруйновані, й Єгипет став знову поклонятися численному пантеону старих богів.

також у паперовій версії читайте:
  • СВІТСЬКА ХРОНІКА
  • ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
  • ЗІ СВІТУ ТВАРИН
  • МАНДРИ
  • РЕКОРДИ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».