Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2014 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); КУЛЬТУРА
ПРИСВЯТА ПАМ’ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
У трагічні дні новітньої історії України, коли було оголошено траур після загибелі з вини колишньої злочинної влади майже сотні учасників протестних акцій київського Євромайдану, а мільйони громадян нашої країни нарешті збагнули, хто ж насправді керував нами останні роки, Національна філармонія України зробила свій внесок у пошанування пам’яті справжніх борців за свободу і демократію.

У Колонному залі Національної філармонії України відбувся концерт, присвячений пам’яті загиблих героїв Євромайдану під назвою «Небесна сотня», за участю Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України. Під орудою головного диригента цього відомого колективу, народного артиста України Романа Кофмана було виконано фрагменти з творів Едварда Гріга, Людвіга ван Бетховена, Валентина Бібіка, Петра Чайковського, які за своїм змістом надзвичайно вдало відповідали меті концерту.
Такої кількості слухачів у цьому відомому концертному залі давно вже не було, навіть на балконі не залишилося вільних місць і чимало людей не змогли потрапити на пам’ятну акцію.
На прохання маестро Романа Кофмана присутні не аплодували після закінчення кожного концертного номера, і лише після завершення концерту почали лунати оплески, що тривали близько десяти хвилин. На очах багатьох жінок були сльози, а слухачі аплодували музикантам і диригенту, які зробили все можливе, щоб концерт сприймався як величний реквієм і водночас гімн мужності та величі людського духу, одвічного прагнення людей до свободи і реальної незалежності.
На запитання, чому саме такі твори увійшли до програми, головний диригент оркестру Роман Кофман відповів: «Я прагнув, щоб вони максимально відповідали назві концерту, який був даниною пам’яті героїв столичного Майдану, що не злякалися віддати найдорожче, що у них було, — життя заради звільнення України від жахливого диктаторського режиму.
Я був обмежений часом, оскільки концерт міг тривати лише годину, ось чому такі твори, як п’ята та сьома симфонії Л. Бетховена і симфонія № 6 «Патетична» П. Чайковського, прозвучали не цілком, а окремими частинами. Проте маю намір виконати їх незабаром у повному обсязі.
Вдячний усім музикантам, які перевершили себе і грали як ніколи майстерно і злагоджено. Дякую і слухачам, що прийшли на концерт, висловивши цим свою пошану героям нашого часу».

Сергій ПИРОГОВ
також у паперовій версії читайте:
  • ХУДОЖНИК МІСТА
  • «ОСКАР» — У СТРІЧКИ ПРО РАБСТВО
  • НЕ КОПАЙ ДРУГОМУ ЯМИ

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».