Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2011 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА
ПРО ДОПОМОГУ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ З ДИТИНСТВА ТА ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ
Від жовтня 2011 року державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та на дітей-інвалідів виплачуватимуть у підвищених розмірах. Прокоментувати цю новацію, а також пояснити механізм нарахування таких виплат кореспондент Укрінформу попросила директора Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Оксану Полякову.

«У 2011 році розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам нараховуються, виходячи із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, та дітей відповідного віку. Це передбачено статтею 24 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»,— сказала вона.
Так, за її словами, розмір державної соціальної допомоги (з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 р. № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян») від 1 жовтня 2011-го становить:
для інвалідів з дитинства І групи — 1176 грн;
для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп — 784 грн;
для інвалідів з дитинства ІІ і ІІІ груп із надбавкою на догляд — 784 грн;
для дітей-інвалідів (без надбавки на догляд) — 784 грн;
для дітей-інвалідів до шести років із надбавкою на догляд — 975,3 грн;
для дітей-інвалідів від 6 до 18 років із надбавкою на догляд — 1059,8 грн;
для дітей-інвалідів, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою, від 0 до 18 років — 823,2 грн;
для дітей-інвалідів, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою, до шести років із надбавкою на догляд — 1249,7 грн;
для дітей-інвалідів, захворювання яких пов'язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років із надбавкою на догляд — 1334,2 грн.
Директор департаменту Мінсоцполітики нагадала, що Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства і дітей-інвалідів шляхом установлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму.
«Інвалідам з дитинства, які мають водночас право на державну соціальну допомогу відповідно до згаданого закону, на пенсію та державну соціальну допомогу, згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначають, за вибором інвалідів з дитинства, один із видів допомоги, або пенсію. При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього закону, такі виплати призначають водночас»,— повідомила О. Полякова.
Вона також зазначила, що державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» призначають на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. «Державну соціальну допомогу призначають і виплачують у повному розмірі органи праці та соціального захисту населення від дня звернення за її призначенням»,— зазначила директор департаменту Мінсоцполітики.
Як поінформували в міністерстві, державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства І групи призначають у розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність. Надбавку на догляд за інвалідом з дитинства І групи встановлюють у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Для інвалідів з дитинства ІІ і ІІІ груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Одиноким інвалідам з дитинства ІI і III груп, котрі на підставі довідок, що видають лікарсько-консультативні комісії лікувально-профілактичного закладу, потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, сповістила О. Полякова.
Державну соціальну допомогу на дітей-інвалідів віком до 18 років призначають у розмірі 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, котрі втратили працездатність.
«Окрім того, до державної соціальної допомоги дітям-інвалідам може бути призначено надбавку на догляд»,— додала О. Полякова.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до шести та від 6 до 18 років становить 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, її призначають одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальникові, які не працюють і фактично доглядають за дитиною-інвалідом. Цю надбавку призначають без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї, в якій виховують дитину-інваліда.
«Нині на обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває близько 349 тис. інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів. Питання своєчасності виплат — на постійному контролі Мінсоцполітики»,— підсумувала на завершення Оксана Полякова.

Наталія АНДРУСЕНКО, Укрінформ
також у паперовій версії читайте:
  • НА ДЕСЯТЬ РОБОЧИХ МІСЦЬ— 48 ПРЕТЕНДЕНТІВ
  • БІДНІСТЬ В УКРАЇНІ: КОМУ НАЙГІРШЕ?

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».