Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2011 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); СУСПІЛЬСТВО
ЮЛЯ ЗА ҐРАТАМИ
Сьогодні Апеляційний суд м. Києва має розглянути апеляційну скаргу захисників Юлії Тимошенко на рішення Печерського районного суду щодо зміни їй запобіжного заходу з підписки про невиїзд на утримання під вартою.
Арешт Юлії Тимошенко викликав бурхливу реакцію у світі.

Так, міністерство закордонних справ Російської Федерації миттєво відреагувало на арешт екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
Зокрема, МЗС РФ поширив 5 серпня заяву у зв'язку з рішенням Печерського районного суду Києва заарештувати Ю. Тимошенко, яку Генпрокуратура звинувачує в перевищенні влади під час підписання контракту на поставки російського газу в 2009 році.
«Усі «газові» угоди 2009 року укладалися у суворій відповідності до національного законодавства двох держав і міжнародного права, і на їх підписання були отримані необхідні вказівки президентів Росії й України. Виходимо з того, що судовий розгляд стосовно Ю. Тимошенко має бути справедливим і неупередженим, відповідати всім вимогам українського законодавства із забезпеченням можливостей захисту і дотриманням елементарних гуманітарних норм і правил»,— ідеться в заяві.

* * *

Країни «Вишеградської четвірки» (В-4) висловили занепокоєння у зв'язку із ситуацією, пов'язаною з рішенням Печерського районного суду про арешт екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
У спільному комюніке, оприлюдненому МЗС головуючої у В-4 Чехії, рішення Печерського районного суду розцінюється як «неадекватне звинуваченням у порушенні судової процедури», а також наголошується на необхідності гарантування «справедливої, прозорої і незаанґажованої юридичної процедури для всіх громадян України».
«Країни В-4, як активні прихильники євроінтеграції України, сподіваються, що українська влада буде спроможна підтвердити ці прагнення належним функціонуванням верховенства закону і справедливих судових процедур і забезпечить високі стандарти демократії в Україні»,— ідеться у комюніке.

* * *

Сполучені Штати Америки закликали українську владу змінити запобіжний захід екс-прем'єру Юлії Тимошенко та негайно звільнити її з-під варти.
Таку позицію на брифінгу в понеділок озвучив офіційний представник державного департаменту США Марк Тонер, повідомляють зарубіжні ЗМІ.
«Її арешт порушує питання про застосування верховенства права в Україні і продовжує зміцнювати думку про політично мотивовані переслідування з боку уряду»,— заявив М. Тонер.
Він також висловив переконання, що арешт Ю. Тимошенко «з огляду на її перебування в опозиції спричинений політичними мотивами».

* * *

Міністр закордонних справ Литви, яка головує в ОБСЄ, Аудронюс Ажубаліс висловив занепокоєння у зв'язку з рішенням суду арештувати українського опозиційного політика Юлію Тимошенко.
Про це глава ОБСЄ заявив під час телефонної розмови з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, повідомляє офіційний сайт ОБСЄ.
А. Ажубаліс зазначив, що міжнародне співтовариство дуже уважно слідкує за цим судовим процесом та наголосив на необхідності забезпечення прозорого та справедливого правосуддя.
Україна як член ОБСЄ взяла на себе зобов'язання забезпечити кожному громадянину справедливе судочинство, наголосив глава ОБСЄ.

* * *

Завдяки газовим угодам, підписаним у січні 2009 року, було припинено кризу і поновлено постачання палива до європейських країн. Про це заявив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
«Я хочу нагадати, що тоді з початку січня (2009 року.— Ред.) Росія припинила постачання газу до країн ЄС через Україну, і тоді його було поновлено завдяки цим угодам»,— відзначив Пінту Тейшейра, передає Укрінформ.
Тейшейра додав, що під час газової кризи деякі з країн Євросоюзу, які особливо залежали від постачань російського газу, перебували у стані гуманітарної кризи. «Багато шкіл, дитбудинків, лікарень залишались без електроенергії, саме тому Євросоюз вітав припинення газової кризи», — наголосив представник ЄС.

* * *

Світовий конгрес українців закликає міжнародну спільноту посилити вплив на владні структури України з вимогою негайного звільнення з-під арешту колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.
«Міжнародна спільнота повинна недвозначно заявити про те, що українські владні структури не можуть головувати в Комітеті міністрів Ради Європи та в Організації з безпеки та співробітництва в Європі, і відкрито зневажати фундаментальні європейські цінності; в іншому разі критика світового співтовариства буде й далі ігноруватись та розцінюватись лише як риторика»,— заявив президент Світового конгресу українців Євген Чолій.
Як зазначили в СКУ, «Міжнародне співтовариство вже застерігало українську владу від використання державного апарату з політичними цілями, прикладом чого стала спроба усунути провідних опозиційних політиків України напередодні парламентських виборів 2012 року».
«Постійне ігнорування українською владою закликів міжнародного співтовариства припинити переслідування політичних опонентів не можна терпіти»,— підкреслюється у зверненні.

* * *

Канадський комітет «Сприяння демократії в Україні» закликає владу України повернути народу демократичні свободи.
Про це йдеться у зверненні на адресу Президента України Віктора Януковича, Прем'єр-міністра Миколи Азарова і Голови Верховної Ради Володимира Литвина.
«Ми, українці Канади, стурбовані сповзанням України до авторитаризму. За майже півторарічне перебування за кермом держави Президента Януковича Україна за багатьма показниками скотилася до рівня найвідсталіших країн світу. Постійне порушення Конституції України, формування парламентської більшості шляхом підкупу, тиску; відтермінування парламентських виборів, відміна політреформи, проведення псевдореформ з метою неймовірного збагачення олігархів на тлі катастрофічного зубожіння населення; корупція в найвищих ешелонах влади; підпорядкування державних інтересів кримінально-клановим і родинним, знищення середнього й малого бізнесу, порушення прав людини, задекларованих ООН, не може залишити байдужим кожного, хто бажає кращої долі Україні», йдеться у зверненні.
Його автори наголосили, що «не даремно міжнародні структури, світова спільнота, міжнародні правозахисники б`ють тривогу з приводу згортання в Україні демократичних свобод, посилення ролі СБУ, використання силових структур, судочинства, прокуратури, міліції для вибіркового кримінального переслідування, тиску на ЗМІ, кримінального переслідування за мирні зібрання, придушення свободи слова, повсюдне порушення прав людини тощо. Окрема тема — нищення національної ідентичності, рідної мови, культури, фальшування історії так званим міністром освіти і науки Дмитром Табачником».
Викликом для світу українці Канади назвали «безпрецедентний арешт екс-прем'єр-міністра, нинішнього опозиційного лідера Юлії Тимошенко. Зазначимо, що її кримінальна справа зрежисована й провадиться в дусі часів сталінізму».
Автори звернення висловили занепокоєння тим, що «після судової розправи над Юлією Тимошенко влада може зробити все, щоб остаточно зачистити політичну арену від будь-якої неконтрольованої нею опозиції, від кожного, хто не хоче жити за донецькими «понятіями». Це також збігається з цілями Кремля: позбутися опозиції в сусідніх країнах».
Тому українці Канади, «які майже сотню років боролися за волю України і наближали День її незалежності», вимагають наступного: «повернути Україні демократичні свободи; дбати про добробут своїх громадян, а не про власне збагачення; провести в Україні справжні реформи, а не займатися їхньою імітацією; боротьбу з корупцією розпочинати з себе, зокрема віддавши державі Києво-Межигірський історичний комплекс; звільнити з посади міністра-україноненависника Д. Табачника; зупинити вибіркове кримінальне переслідування, звільнивши всіх політичних в`язнів, передовсім Юлію Тимошенко».
У разі консервування владою нинішньої ситуації в Україні або її погіршення українці Канади всіма демократичними засобами сприятимуть «усуненню від керівництва держави нинішнього антидержавного, антинародного, антиукраїнського, антидемократичного режиму В. Януковича».


також у паперовій версії читайте:
  • ПОЛІТОЛОГИ: «ВЛАДА НЕ РОЗУМІЄ...»

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».