Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2011 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); СУСПІЛЬСТВО
РОСІЯ ПОГІРШУЄ «АТМОСФЕРУ» ДВОСТОРОННІХ ВІДНОСИН
У Міністерстві закордонних справ України вважають, що рішення про закриття Об'єднання українців у Росії (ОУР) завдасть суттєвої шкоди «атмосфері» українсько-російських відносин.

Про це у коментарі УНІАН сказав директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
«Ми переконані, що ця організація при всіх недоліках і недостатній ефективності у своїй діяльності повинна функціонувати і надалі. Адже рішення про закриття цього об'єднання неминуче нанесло б істотну шкоду атмосфері українсько-російських відносин»,— зазначив О. Волошин.
За його словами, МЗС України відомо, що Міністерство юстиції РФ давно перевіряє діяльність Об'єднання українців у Росії.
«Ми розраховуємо, що висновок, який буде зроблено за підсумком цієї перевірки, дозволить зберегти ОУР»,— переконаний О. Волошин.
Він зауважив, що МЗС України уважно відстежує ситуацію навколо цього об'єднання.
За словами дипломата, для України одним із пріоритетів у діалозі з РФ є питання щодо сприяння влади задоволенню законних культурно-освітніх та інших прав багатомільйонної української громади, що живе в цій державі. У цьому контексті МЗС України розглядає і питання Об'єднання українців у Росії.
«Коли ми говоримо про стратегічне партнерство між Росією та Україною, то, в тому числі, маємо на увазі, що обидві сторони цих відносин підходять до їх оцінки і до кожної своєї дії з позиції стратегічного аналізу наслідків того чи іншого кроку. Відверто кажучи, можна сумніватися, що в діяльності російських органів влади в ситуації навколо Федеральної національної культурної автономії українців Росії, Об'єднання українців у Росії, Бібліотеки української літератури у Москві повною мірою присутній стратегічний аналіз наслідків цих дій для атмосфери не стільки навіть офіційних відносин, скільки відносин між народами України та Росії»,— додав О. Волошин.
Він наголосив, що МЗС України вживатиме всіх можливих заходів, аби переконати російську сторону, що українська громада в Росії повинна мати дієздатну, потужну, впливову громадську організацію, що обстоює її інтереси, а культурно-освітні права наших співвітчизників у Росії мають бути належно захищені й забезпечені.
Як повідомляв УНІАН, головний редактор інформаційного порталу Об'єднання українців у Росії Віктор Гіржов заявив, що Міністерство юстиції РФ на 31 січня 2011 року запланувало процедуру закриття Об'єднання українців у Росії «за тією самою схемою, за якою перед тим закривали Федеральну національно-культурну автономію Росії».
В. Гіржов нагадав, що міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визнав, що автономію закрили з політичних причин, хоча раніше говорили, що «діяльність ФНКА припинено через порушення статуту, адміністративні огріхи і таке інше».
Віктор Гіржов дорікнув українській владі за те, що вона «не збирається боротися» за Бібліотеку української літератури (БУЛ).
Натомість російська влада, за його словами, хоче переформатувати БУЛ на «бібліотеку дружби народів», щоб не було жодної української бібліотеки».
також у паперовій версії читайте:
  • УКРАЇНЦІ США ОБУРЕНІ
  • МАЙБУТНЄ БЕЗ КОРУПЦІЇ?
  • У ФОКУСІ ЗАРУБІЖНИХ ЗМІ

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».