П'ятниця Березень 29, 2024

П'ятниця, 07 Лютий 2014 02:00

Перемога, якої могло не бути

Збірна України в товариському матчі, який проходив на Кіпрі, з рахунком 2:0 перемогла команду США. Але цікава передісторія цього поєдинку. Через кілька годин після того, як наставник української збірної Михайло Фоменко дав прес-конференцію і провів останнє перед вильотом на Кіпр тренування, президент Федерації футболу України Анатолій Коньков в ефірі одного з телеканалів повідомив, що гри не буде у зв’язку з політичною ситуацією в країні.
Цю інформацію з уст Конькова через кілька годин спростував уже новопризначений міністр молоді і спорту Дмитро Булатов. І збірна на Кіпр полетіла. Вочевидь, цей матч таки був потрібен команді і вболівальникам. З моральної точки зору. Мабуть, ще ніколи так натхненно футболісти збірної України не виконували національного гімну.

Судячи зі стартового складу, Михайло Фоменко собі не зрадив. Український тренер ніколи не був прихильником серйозних експериментів. Не було їх і зараз. Із перших хвилин вийшли найсильніші на даний момент футболісти. Матч українці розпочали надзвичайно активно. Застосувавши пресинг, наша команда з перших хвилин заволоділа серединою поля. Перехоплюючи м’ячі, українці не затримувалися в центрі, а за допомогою довгих передач за спину прагнули розхитати оборону суперника.
Власне, поки американці притиралися до гри, вони вже опинилися в ролі сторони, яка відігрується. Коноплянка виконав довгу передачу зі своєї половини поля на хід Гармашу. Захисник суперників Брукс затримався при створенні положення поза грою, внаслідок чого Денис вийшов сам на сам із Ховардом. Гармаш пробив у ноги голкіпера, який устиг вибігти в район одинадцятиметрової позначки. Втім, м’яч відскочив назад до Дениса. Цього разу півзахисник бити не став, а віддав передачу під удар Ярмоленку. Андрієві залишалося влучити практично в порожні ворота, що він і зробив — 1:0.
Повівши в рахунку, українці не збавили обертів і продовжили наступ. Спочатку Коноплянка повозив Кемерона. А потім за справу взявся Ярмоленко. Андрій зробив небезпечний простріл у напрямку Зозулі, однак цю передачу перехопив, ледь не зрізавши м’яч у власні ворота, Оньєву. Потім Андрій утік від Кастільйо і вже сам увірвався до штрафного майданчика суперника, пробив низом у дальній кут, але м’яч пролетів поруч зі штангою.
За кілька хвилин Ярмоленко із середини поля віддав ідеальну передачу на Гармаша, який знову опинився сам на сам із Ховардом, але знову розгубився, пробивши у воротаря. Американці за весь перший тайм не зуміли завдати жодного удару в напрямку воріт Андрія П’ятова. Очевидно, у перерві Клінсманн провів із підопічними серйозну розмову.
Перші п’ятнадцять хвилин другого тайму вийшли для українців дуже непростими. Спочатку Бедоя небезпечно пробивав із десяти метрів, проте по-хокейному цей удар заблокував Федецький. Згодом Алтідор після навісу Кемерона пробив головою над поперечиною. Коли ж П’ятов необачно вибив м’яч після передачі від власного захисника точно в ноги Бедої, Алехандро метрів з 25 у ворота не влучив.
Однак уже в наступному епізоді П’ятов, своєчасно вийшовши з воріт, не дав пробити Демпсі, котрий утік від Кучера і виходив сам на сам із голкіпером. Лише після цього Україна поступово почала налагоджувати гру. Безус, який замінив Гармаша, на 67-й хвилині віддав відмінну передачу на хід Девічу. Марко увірвався у штрафний майданчик, технічно прибрав воротаря під себе і пробив. Утім, Ховард якимось дивом зумів зреагувати на цей удар. Але першим біля м’яча знову опинився Девіч, і український нападник із другої спроби пробив точно в кут — 2:0.
Після цього команди заспокоїлися і без особливих емоцій догравали поєдинок (якщо не враховувати зіткнення і подальшої сутички Безуса з Демпсі в центрі поля). Особливу активність проявляв хіба що Ярмоленко. Його удар здалеку Ховард не без труднощів відбив перед собою. Трохи згодом Андрій перехопив м’яч у середині поля і намагався застати голкіпера зненацька ударом метрів із 45. Воротар від несподіванки навіть спіткнувся, хоча у падінні м’яч відбив.
Ще один момент — удар Ярмоленка з лівої у дальній верхній кут із 17 метрів, після якого «куля» пролетіла над поперечиною. Американці ж відповіли пострілом Йогансона після подачі кутового. П’ятов команду врятувати вже не встигав, але підстрахував воротаря Гусєв, який прикривав ближню стійку. Тож 2:0 — збірна Фоменка розпочала рік точно так, як і торішній. Нагадаємо, що в дебютному поєдинку в 2013-му українці теж на нейтральному полі з рахунком 2:0 перемогли Норвегію.
Ось що сказав Михайло Фоменко, головний тренер збірної України:
— Ситуація в нашій країні не могла не відобразитися на хлопцях. Крім того, багато хто з них представляє клуби, які припинили виступи в єврокубках. Це також позначилося на психологічному стані гравців. У цілому перший тайм був непоганим, початок другого тайму був не дуже вдалим із нашого боку. Мені він не сподобався, довелося робити заміни та вносити корективи. Таким чином, удалося вирівняти гру. У наших футболістів було величезне бажання своєю грою та результатом порадувати вболівальників.

Результати інших товариських матчів:
Японія — Нова Зеландія — 4:2 (4:1)
Голи: 1:0 — Окадзакі (4), 2:0 — Кагава (8, пен.), 3:0 — Хонда (11), 4:0 — Окадзакі (18), 4:1 — Вуд (40), 4:2 — Вуд (80)
Грузія — Ліхтенштейн — 2:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Чантурія (25), 2:0 — Ананідзе (76, пен.)
Косово — Гаїті — 0:0
Росія — Вірменія — 2:0 (2:0)
Голи: 1:0 — Кокорін (21), 2:0 — Д. Комбаров (43, пен.)
Азербайджан — Філіппіни — 1:0 (1:0)
Гол: Юнусзаде (27)
Литва — Казахстан — 1:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Спалвіс (5), 1:1 — Жумаскалієв (69)
Болгарія — Білорусь — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Міланов (14), 2:0 — Гаджев (66), 2:1 — Кривець (87)
Греція — Південна Корея — 0:2 (0:1)
Голи: 0:1 — Пак Чу Юн (18), 0:2 — Сон Хин Мін (18).
ПАР — Бразилія — 0:5 (0:2)
Голи: 0:1 — Оскар (10), 0:2 — Неймар (41), 0:3 — Неймар (46), 0:4 — Фернандіньйо (79), 0:5 — Неймар (90)
Угорщина — Фінляндія — 1:2 (1:0)
Голи: 1:0 — Рудольф (13), 1:1 — Похьянпало (74), 1:2 — Р. Єременко (84, пен.)
Ізраїль — Словаччина — 1:3 (0:1)
Голи: 0:1 — Якубко (37), 0:2 — Дюріца (69), 1:2 — Бузагло (80), 1:3 — Мак (83)
Чехія — Норвегія — 2:2 (2:1)
Голи: 1:0 — Росіцкі (11), 1:1 — Ельюнуссі (21), 2:1 — Видра (39), 2:2 — Гамст Педерсен (88)
Македонія — Латвія — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Костовскі (29), 1:1 — Георгієвскі (65), 2:1 — Ібраімі (73)
Боснія і Герцеговіна — Єгипет — 0:2 (0:0)
Голи: 0:1 — Гедо (52), 0:2 — Салах (64)
Туреччина — Швеція — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Ердінч (2), 1:1 — Тойвонен (54), 2:1 — Адин (57)
Румунія — Аргентина — 0:0
Франція — Нідерланди — 2:0 (2:0)
Голи: 1:0 — Бензема (32), 2:0 — Матюіді (41)
Англія — Данія — 1:0 (0:0)
Гол: Старрідж (82)
Швейцарія — Хорватія — 2:2 (2:1)
Голи: 1:0 — Дрмич (34), 1:1 — Олич (34), 2:1 — Дрмич (41), 2:2 — Олич (51)
Бельгія — Кот-д’Івуар — 2:2 (1:0)
Голи: 1:0 — Фелайні (18), 2:0 — Найнголлан (51), 2:1 — Дрогба (74), 2:2 — Градель (90)
Австрія — Уругвай — 1:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Янко (14), 1:1 — Перейра (66)
Німеччина — Чилі — 1:0 (1:0)
Гол: Гьотце (16)
Ірландія — Сербія — 1:2 (1:1)
Голи: 1:0 — Лонг (8), 1:1 — Маккарті (48, авт.), 1:2 — Джорджевич (60)
Польща — Шотландія — 0:1 (0:0)
Гол: Браун (66)