Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Вересень 30, 2020

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 05 Жовтень 2018 10:25

3 мільйони українців працюють за кордоном

Rate this item
(0 votes)

За кордоном на постійній основі працюють 3,2 мільйона громадян України.
Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева з посиланням на дані Держприкордонслужби, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

«За даними Держприкордонслужби, за кордоном на постійній основі працюють 3 мільйони 200 тисяч осіб, і це друга хвиля міграції — під час першої хвилі у 90-х роках ця цифра сягала показника в 7 мільйонів», — зазначив урядовець.

За його словами, єдиний дієвий спосіб збереження кваліфікованих кадрів є наближення рівня доходів населення до показників тих країн, у які сьогодні українці виїжджають на заробітки. Приміром, українські заробітчани в Польщі у середньому отримують 19,2 тис. гривень на місяць.
«Для зменшення рівня трудової міграції, як я вже неодноразово казав, середня зарплата в Україні має бути не меншою за 15000 гривень.
Ми плануємо, що в цьому році середня зарплата в грудні вийде на розмір 10000 гривень, і нам потрібно три-чотири роки, щоби наша середня зарплата вийшла на потрібні показники», — пояснив міністр.
Як він зазначив, зростанню доходів сприяє і ситуація на ринку праці — роботодавці не мають іншого виходу, як установлювати конкурентний розмір зарплат своїм працівникам.
«За даними Держкомстату, рівень безробіття (за методикою розрахунку Міжнародної організації праці) почав знижуватись, а це вказує на те, що конкуренція на ринку праці знижується, і роботодавці, для того щоб утримати людей, піднімають їм зарплати.
Але біда в тому, що це потрібно було робити ще десять років тому, тоді би ми не отримали сьогоднішню ситуацію з відтоком кадрів.
Тому уряд робить усе можливе зі свого боку, щоби стимулювати процес зростання доходів людей», — сказав Рева.
Він окремо зауважив про те, що збільшення зарплат не може спричиняти суттєвого впливу на інфляційні процеси за визначенням, оскільки таке збільшення є забезпеченим економічним ресурсом і впливати на рівень інфляції може лише опосередковано, через зростання рівня попиту.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».