Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Вересень 22, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 19 Грудень 2014 17:56

ВІЛ втрачає свої сили і стає менш небезпечним

Rate this item
(0 votes)

У результаті багаторічних досліджень у Ботсвані та ПАР британські вчені з Оксфордського університету дійшли висновку, що вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) з часом зазнає руйнівних мутацій, втрачає силу і стає менш небезпечним.
Експерти в галузі вірусології вважають, що коли згадані мутації триватимуть, то з часом ВІЛ стане практично нешкідливим. Нині понад 35 мільйонів людей у всьому світі заражені вірусом імунодефіциту. 25 млн із них проживають на Африканському континенті.
ВІЛ дуже швидко пристосовується до будь-якого організму, але, щоб вижити, йому потрібно мутувати, а це не проходить для вірусу безслідно. Ціна такої мутації — ослаблена здатність реплікації, знижена інфекційність і збільшення терміну розвитку СНІДу.
Дослідники вважають, що антиретровірусні препарати також змушують ВІЛ мутувати у більш м’які форми, атакуючи його найбільш агресивні різновиди.
Науковці відзначили, що 20 років тому термін розвитку СНІДу становив 10 років. Однак в останні десять років у Ботсвані він зріс до 12,5 року. Це поступове зростання, але, за великим рахунком, — стрімка зміна. Можна уявити, що з часом цей часовий термін збільшуватиметься, і в майбутньому люди протягом десятиліть не відчуватимуть жодних симптомів хвороби.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».