Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 13, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 26 Вересень 2014 03:00

Мед ефективніший за антибіотики

Rate this item
(0 votes)

Шведські дослідники встановили, що мед містить 13 кисломолочних бактерій, які здатні краще від антибіотиків впоратися з небезпечними патогенами.
Учені провели досліди у лабораторних умовах, де випробували властивості бактерій, що містяться в меді, на кількох небезпечних патогенних організмах: метицилін-резистентному золотистому стафілококу, синьогнійній паличці і ванкоміцин-резистентному ентерококу. Усі ці мікроби вдалося знищити завдяки активним сполукам, виділеним молочнокислими бактеріями.
Потім учені випробували властивості меду за межами лабораторії. Фахівці змастили свіжим медом рани, що не загоювалися у кількох коней (їхні власники безуспішно намагалися використовувати для лікування тварин різні препарати). У підсумку тварини повністю одужали, всі рани загоїлися.


Експерти дійшли висновку, що секрет ефективності меду — у широкому діапазоні діючих речовин. «В антибіотиках зазвичай присутня тільки одна така речовина, а 13 молочнокислих бактерій здатні підбирати потрібний коктейль залежно від загрози. Тисячі років вони захищають бджіл та їх мед від шкідливих мікроорганізмів. Однак у меді, який продається в магазинах, живих бактерій немає, що дуже сильно послаблює його антимікробні властивості», — розповів один з авторів дослідження Тобіас Олофссон.
Проте зростаюча резистентність хвороботворних бактерій до антибіотиків робить медичне використання живого меду вкрай актуальним, зазначають учені.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».