Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Субота Липень 20, 2024

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 04 Квiтень 2014 03:00

Увага: хвороба брудних рук!

Rate this item
(0 votes)

Фактично літо приходить набагато раніше, ніж за календарем. У дорослих починаються роботи в полі, саду, на городі, а в дітей — у пісочниці. І тут важливо приділити увагу особливо дитині, адже нас усюди підстерігає різного роду небезпека.
Крім вірусів і бактерій, яких і взимку буває забагато, додаються ще й паразити. Насамперед — це яйця глистів. Їх навіть під мікроскопом не відразу розгледиш. А потрапляють вони до нас, в основному, через немиті руки, а деякі — з пилом через ніс. 

У школі всі ми вивчали, що таке паразити, і як з ними боротися. Але не всі знаємо, як уникнути контакту з ними. Пропаганда знань здебільшого стосується профілактики, адже тема досить делікатна. А що робити, коли глисти вже є у дорослого чи дитини? Тут необхідно звернути особливу увагу на симптоми, які можуть бути, наприклад, при аскаридозі.


Залежно від стадії та локалізації процесу, можуть виникати біль у животі (навколо пупка), нудота, слинотеча, розлади травлення (діарея, рідше закрепи), і вони будуть найбільш частими, якщо аскариди паразитують у тонкому кишківнику. При ураженні органів дихання — сухий або вологий кашель. Загальні прояви пов’язані з міграцією аскариди — це токсикоз (головний біль, сонливість, млявість, субфебрильна температура — 37–37,5 °С) і ознаки алергічної реакції (підвищення кількості еозинофілів крові, шкірні висипання).
Можливі ускладнення, пов’язані з нетиповою локалізацією або великим скупченням гельмінтів. До них належать: кишкова непрохідність, апендицит, жовтяниця, панкреатит, захворювання очей, асфіксія (різкий розлад дихання). Крім того, аскариди впливають на загальний імунітет людини, здатні викликати ускладнення під час вагітності та пологів.
Зараження організму відбувається внаслідок потрапляння в організм з навколишнього середовища яєць аскариди. Найчастіше хворіють діти у віці від 5 до 10 років. Аскаридоз — це захворювання, яке належить до групи глистових інвазій (гельмінтозів) не тільки у людей. Воно пов’язане з ураженням організму паразитичним хробаком (гельмінтом) — аскаридою. Аскарида — це великий круглий хробак. Довжина дорослої особини може становити від 15–20 см (самця) до 25–40 см (самки). В організм потрапляють яйця або личинки, які протягом трьох місяців проходять кілька фаз розвитку. Яйця потрапляють в кишківник, де розвиваються до стадії личинок. Личинки — в кровоносні і лімфатичні судини, печінку, органи дихання (трахея, бронхи, легені), у серце, а також глотку і порожнину рота. Дорослі особини розвиваються при повторному заковтуванні личинок. Доросла самка на добу може відкладати більш ніж 200 тис. яєць у просвіт кишківника. Потім яйця потрапляють у навколишнє середовище (в ґрунт), де протягом двох-трьох тижнів відбувається їх дозрівання. Найбільш чутливі яйця аскарид до впливу високої температури і висихання.
Лікування аскаридозу можна проводити в домашніх умовах, але тільки за призначенням лікаря після медобстеження. До комплексної терапії входять: протиглисні лікарські препарати (левамізол, альбендазол, вермокс), антигістамінні препарати — для зняття алергічних проявів, проносні засоби — для виведення загиблих аскарид.
Рекомендується посилене харчування, підвищення надходження білків (м’ясо, риба, яйця, молочні продукти), вітамінно-мінеральні комплекси — для підтримки ослабленого організму, а також препарати заліза і продукти, що містять його (червоне м’ясо, печінка, яйця).
Щоб уникнути глистної інвазії, необхідне дотримання правил особистої гігієни, вживання в їжу тільки ретельно вимитих овочів, фруктів і ягід, а для пиття — кип’яченої води, виховання у дітей гігієнічних навичок (миття рук перед їдою і після відвідування туалету). Особливу увагу слід приділяти миттю рук маленьких дітей після ігор у вологому піску, оскільки це їх ідеальне «місце проживання».
Окрім аскарид, існують ще гострики, волосоголовці, опісторхи, ехінококи, анкілостоми, некатори та інша «нечисть». Отже, слід вчасно запобігати хворобам брудних рук.
Будьте ж уважні до себе — і будете здорові! 

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».