Здоров'я
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Четвер Квiтень 15, 2021

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 03 Липень 2015 20:30

Тривалі фізичні навантаження можуть призвести до зараження крові

Rate this item
(0 votes)

Активні фізичні навантаження більш як чотири години на день можуть призвести до потрапляння у кров кишкових бактерій і викликати зараження крові. Це засвідчило нове дослідження співробітників університету Монаша в Австралії.
Науковці зробили забір крові в учасників різних змагань на витривалість, у тому числі 24-годинних марафонів і багатоступеневих ультра-марафонів, до їх початку і після закінчення. Отримані зразки дослідники проаналізували і порівняли із зразками контрольної групи.


Виявилося, що тривалі фізичні вправи викликають зміни у стінках кишечника, що дозволяє бактеріям (ендотоксинам), природно присутнім у ньому, потрапляти до кровотоку. Це, у свою чергу, запускає системну запальну відповідь з боку імунних клітин організму подібно серйозній інфекції. З підвищенням рівня ендотоксинів у крові реакція імунної системи може бути набагато більшою, ніж захисна протидія організму.
У крайніх випадках це призводить до сепсису, викликаного синдромом системної запальної відповіді, який може бути смертельним, якщо його не діагностують і не пролікують оперативно.

Ярослав Шлапак, Укрінформ

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».