Iншi розділи
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Середа Вересень 30, 2020

Шановні читачі! 15 червня 2018 року газеті "Демократична Україна"

(до жовтня 1991р. - "Радянська Україна") виповнилося 100 років!

 

П'ятниця, 18 Грудень 2015 01:10

МВФ визначив статус «боргу Януковича»

Rate this item
(0 votes)

Ке­рів­ниц­твом МВФ 16 груд­ня ухва­ле­но рі­шен­ня, що борг у роз­мі­рі $3 млрд, який уряд Яну­ко­ви­ча от­ри­мав у груд­ні 2013 ро­ку від Ро­сії, має ста­тус офі­цій­но­го.
Про це йдеть­ся в по­ві­дом­лен­ні Фон­ду, по­ши­ре­но­му в се­ре­ду, пе­ре­дає Укр­ін­форм.

«Виконавча рада Міжнародного валютного фонду прийняла рішення, що борг у сумі $3 млрд єврооблігаціями, виданий Україні 24 грудня 2013 року Фондом національного добробуту Росії, є офіційним боргом», — зазначається в документі.
На прохання Російської Федерації Виконавча рада розглянула документ та погодилась із попередньою оцінкою без проведення зборів, зауважили в МВФ.

При цьому підкреслюється, що «Україна на теперішній час не має заборгованості перед офіційними кредиторами».
У Фонді також пояснили, що в межах існуючої політики заборгованість єврооблігаціями вважається офіційним боргом.
«Зокрема, утримувачем єврооблігації є Фонд національного добробуту — установи, що діє від імені уряду Російської Федерації», — уточнюється в документі.
Тим не менше нинішнє рішення Виконавчої ради МВФ не вплине на поточну програму кредитування України. Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня керівництво МВФ погодилося змінити свою політику нетерпимості щодо заборгованості перед офіційними кредиторами.
Іншими словами, якщо Україна пропустить виплати щодо російського боргу, вона й надалі зможе отримувати підтримку МВФ.
Нагадаємо: на початку місяця російський уряд ініціював засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду, щоб затвердити на ньому офіційний статус «боргу Януковича».
* * *
Київ готовий судитися з Росією, якщо та не погодиться на умови України щодо рестуктуризації боргу і подасть до суду, заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду.
«Якщо Росія готова прийняти умови реструктуризації, будь ласка. Якщо Росія подає в суд на Україну, ми готові судитися з Росією. Ми у повному озброєнні», — сказав глава уряду.
Він нагадав, що МВФ раніше змінив свою політику. «Ця політика стосується не лише України, вона стосується будь-яких відносин МВФ з іншими країнами. Відповідно до цієї політики у тому випадку, якщо Росія і надалі відмовлятиметься реструктуризувати борг на тих самих умовах, на яких реструктуризували інші кредитори, то це не є перешкодою для МВФ щодо продовження програми співпраці, з Україною у тому числі», — сказав Прем’єр-міністр.
Яценюк наголосив на тому, що позиція України залишається незмінною: «Ми запропонували всім міжнародним кредиторам провести реструктуризацію. Всі адекватні кредитори прийняли наші пропозиції. Вкотре підкреслюю: Росія не може і не отримає інших умов реструктуризації, ніж отримали інші кредитори», — заявив глава уряду.
* * *
Президент Росії Володимир Путін доручив Мінфіну подавати в суд на Україну за несплату боргу за облігаціями.
Про це Путін сказав міністру фінансів Антону Сілуанову, виступаючи на нараді з членами уряду. «Подавайте до суду», — заявив він.
Сілуанов, у свою чергу, поскаржився, що США відмовилися дати гарантії на майбутні виплати суверенного боргу України.
«Навіть незрозуміло», — відреагував Путін і додав, що, мовляв, якщо вони так упевнені у платоспроможності країни (України) на наступний рік, на чотири роки можна було б узяти участь у тому, аби ці ризики розділити.
Нагадаємо, Москва вимагає повного повернення 3 мільярдів доларів, виділених Києву в грудні 2013 року за результатами домовленостей тодішнього президента України Віктора Януковича з його російським колегою Володимиром Путіним. Граничний термін виплати цього боргу — 21 грудня.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».