ПЕТРИКІВСЬКИЙ РОЗПИС — СПАДЩИНА ЮНЕСКО
Петриківський розпис внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє Укрінформ. Про це сповістив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, який перебував у столиці Азербайджану на засіданні спеціальної Комісії ЮНЕСКО.
Петриківський розпис — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися від XVII ст. Нині знаменита техніка малювання перетворилася на бренд. Зокрема, створено логотип «Петриківка», щоб майстри селища могли доводити покупцям автентичність своєї продукції.
«РАДІО КИЇВ»: ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ ШЕВЧЕНКО
Чому Тарас Шевченко не хотів згадувати про перше кохання? Які поезії Шевченка і Пушкіна мають одну і ту саму назву? Якими мовами володів Шевченко? На ці запитання дає відповіді «Радіо Київ». У соцмережах, на сторінках проекту «Відомий і невідомий Шевченко» в рубриці «Цей день в історії» щодня з'являється один цікавий факт із життя митця, а новий тематичний тиждень відкриває таємниці його творчості, повідомляє i-pro.kiev.ua.
22 листопада 1841 року поет написав вступ до поеми «Мар'яна-черниця» — «На пам'ять того, що давно минуло», який присвятив своїй першій коханій дівчині — Оксані Коваленко. «Радіо Київ» знаходить такі майже невідомі історії з життя і творчості Кобзаря й розкриває їх на сторінках проекту. Поетичні рядки Шевченка, що лунають двічі на годину, прикрашають музичне оформлення «Радіо Київ». Також у ефірі можна почути, як щиро звучать вустами киян і гостей столиці «200 віршів до 200-річчя Шевченка».
До проекту долучилися люди не лише з різних куточків України та ближнього зарубіжжя — українські діаспори Нідерландів, Словенії, Андорри, Італії, Бразилії, Великої Британії, США та Канади також підтримують ювілейний проект до дня народження Великого Кобзаря.
також у паперовій версії читайте:
- СТОЛИЦЯ
- ЦІКАВА ПЛАНЕТА
- ЕКСПО
- ФАКТ
- СТАТИСТИКА
- РЕКОРДИ
назад »»»