ВІДНОВЛЕНО РИТУАЛЬНІ ЮДЕЙСЬКІ СРІБНІ ПРЕДМЕТИ
Виставка «До і після» відкрилася в Малій виставковій залі Львівського музею історії релігії, повідомляє i-pro.kiev.ua. На ній представлені 11 ритуальних юдейських срібних предметів, які впродовж шести років відреставрував відомий в Україні ювелір, реставратор рідкісних монет і сакральних речей Олександр Павлюк.
В експозиції — корони та щити на Тору, ханукальні підсвічники, суботні канделябри, ритуальний келих, парохет, бсамім (скринька для пахощів). Ці та багато інших речей на початку 70-х передав до музейних фондів Львівський історичний музей. Згодом колекцію доповнив скарб, знайдений у селі Журавному на Львівщині. Увесь процес реставрації та дослідження відвідувачі зможуть простежити завдяки текстам і фотографіям, які супроводжують кожен експонат. Виставка триватиме два місяці.
ПРЕЗЕНТУЮТЬ РІДКІСНІ ФОТОГРАФІЇ ВІННИЦІ
Вінницькі міське товариство колекціонерів (ВМТК), обласний краєзнавчий музей (ВОКМ) і ДП «Укрпошта» на честь святкування 650-річчя Вінниці проводять тематичну філокартичну виставку «Вінниця: історія і сучасність на поштових листівках», повідомляє i-pro.kiev.ua. Тут уперше представлено всі відомі поштові листівки з видами Вінниці — від кінця ХІХ ст. до наших днів.
Зібрано понад 600 примірників листівок. Є рідкісні фото, що збереглися в єдиному екземплярі та експонуються вперше. Основою виставкового матеріалу є листівки із зібрання відомих в Україні колекціонерів, членів ВМТК Вадима Антонця, Андрія Гродецького, Ігоря Ланового та з фонду ВОКМ. Експозиція складена в хронологічному порядку й згідно з видавництвами, які їх випускали.
Під час виставки Укрпошта спільно з ВМТК та Вінницьким обласним товариством Асоціації філателістів України проведе спеціальні погашення з нагоди введення в дію поштових марок, видання яких присвячене 650-річчю першої писемної згадки про Вінницю.
також у паперовій версії читайте:
- РЕКОРДИ
- СТОЛИЦЯ
- НОУ-ХАУ
- СТАТИСТИКА
- ФЕСТИВАЛІ
- ЦІКАВА ПЛАНЕТА
- ФАКТ
назад »»»