У РІВНОМУ ВІДКРИТО МУЗЕЙ КОВАЛЬСТВА
Ніна Крока, директор приватного підприємства з Рівного, за власні кошти відкрила в офісній будівлі фірми на вулиці Курчатова, 18-а, Музей ковальства, повідомляє gazeta.ua. На газоні у дворі підприємства встановлено понад десяток різноманітних металевих фігур. Відвідувачів музею зустрічає двометровий ведмідь із вудочкою та відерцем. Поряд із ним стоять викувані гармати, птахи, собака і півтораметровий павук. На вході до музею — пара закоханих лебедів і майже метровий залізний сом. За відвідування музею грошей не беруть.
Колекціонерка збирає ковані вироби упродовж п'яти років. Експонати купує на фестивалях ковальського мистецтва або замовляє спеціально для музею в ковалів. Окрім речей з її зібрання, в експозиції представлено роботи відомого майстра з Донецька Віктора Міхальова.
Торік на День Незалежності Ніна Крока вперше організувала в Рівному загальноукраїнський фестиваль ковалів.
БОГОРОДЧАНСЬКИЙ ІКОНОСТАС — У ЛЬВОВІ
Визначна пам'ятка українського бароко — Богородчанський іконостас — знову доступний для огляду в Національному музеї Львова, повідомляє Укрінформ. Відреставровану святиню, виготовлену в 1698–1705 рр., представили на окремій виставці, присвяченій 100-річчю музею.
Свою назву іконостас одержав за місцем останнього перебування — містечка Богородчани на Івано-Франківщині. Він знаходиться у фондах музею з 1924 року. Завдяки активному клопотанню та фінансовій підтримці митрополита Андрея Шептицького його повернули до України з Варшави, куди він потрапив із Відня — туди його вивезли під час Першої світової війни. Із середини 30-х рр. Богородчанське диво розміщувалось у постійній експозиції: для нього спеціально збудували зал відповідних розмірів. Однак після Другої світової, в часи войовничого атеїзму, постала небезпека знищення святині. Тому в лютому 1953-го його разом із багатьма творами українського сакрального мистецтва перемістили до сховища у колишньому Вірменському кафедральному соборі, де він перебував до початку 90-х.
За часів незалежності львівські реставратори відновили іконостас. Проте демонстрували його частинами. І лише тепер з'явилася можливість показати весь шедевр.
також у паперовій версії читайте:
- ЗНАЙ НАШИХ!
- СТОЛИЦЯ
- ФЕСТИВАЛІ
- МАНДРИ
- РЕКОРДИ
- ЦІКАВА ПЛАНЕТА
назад »»»