ПАМ'ЯТНИК УКРАЇНСЬКО- ІТАЛІЙСЬКОМУ КОХАННЮ
Неподалік від столичного «Мосту закоханих» з’явився ще один романтичний об’єкт. Головними його героями стали італійський солдат Луїджі Педутто і українка Мокрина Юрзук, повідомляє i-pro.kiev.ua. Їхня історія надихнула сучасних архітекторів на створення пам’ятника закоханим, яких розлучила війна. Відкриття монумента відбулося під час другого альтернативного «Дня всіх закоханих», що відбувся в Маріїнському парку.
Чоловік і жінка познайомилися 1943 року в австрійському таборі для військовополонених. Їм було по 20 років, вони разом працювали на швейній фабриці. З часом взаємна симпатія переросла в кохання. У 1945-му, після звільнення, Мокрина повернулася на батьківщину, Луїджі разом з нею не пустили. Він шукав кохану 60 років — до 2004-го. Пам’ятник відображує мить їхньої першої зустрічі після довгої розлуки.
«СОФІЯ КИЇВСЬКА» ВІДКРИВАЄ ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН
Національний заповідник «Софія Київська» відкриває туристичний сезон новими екскурсіями, повідомляє culture.unian.net. Ідеться, по-перше, про тури вихідного дня. Вони можуть бути розраховані на півдня та включати пішохідну екскурсію від Золотих воріт, стародавнього в'їзду до Києва, далі — прогулянку територією Софійського заповідника, потім по Софіївській і Михайлівській площі. А можуть і на день, із заїздом до Пирогова й «Парку «Київська Русь».
Новими також є екскурсії: «Київ з оглядового майданчика Софійської дзвіниці», у будинок митрополита та оглядова по архітектурних пам'ятках Софійського музею. Вельми цікавою буде і така новинка — «Некрополь Софії Київської», яка розповідає про тисячолітню історію поховань у Софії — від Ярослава Мудрого до митрополита Володимира Романюка. Новою також можна вважати оглядову екскурсію «Андріївська церква та її архітектурне оточення».
Перед створенням нових екскурсій IT-фахівці проводять інтернет-опитування щодо тем, які будуть відвідувачам найцікавішими. Вони і стають предметом розробки методичного відділу заповідника. Нині найбільшим попитом користується екскурсія «Графіті та давньоруські написи Софії Київської».
також у паперовій версії читайте:
- ФАКТ
- ЗНАЙ НАШИХ!
- ЕКСПО
- РЕКОРДИ
- ЦІКАВА ПЛАНЕТА
- ДИВА
назад »»»