У ВІДНІ ПАМ'ЯТАЮТЬ КОЗАКІВ
Нещодавно у Відні відкрили пам'ятник українським козакам, повідомляє newsru.ua. Вони 1683 року звільняли місто від військ Османської імперії. Нагадали про цю сторінку спільної історії в рамках Днів Києва у столиці Австрії. Двадцять років тому міста стали побратимами.
За словами київського скульптора Володимира Чепелика, котрий виготовив пам'ятний знак — три козаки стоять зі свічками, «свічка — це і тепло, і душа, і добро». Саме в цьому місці козаки перейшли гору і застали турецьку армію зненацька. Цікаво, що про відважних українців згадали не лише мешканці Відня, а й турки. За іронією долі саме вони зводили фундамент для цього пам'ятника.
КНИГА ПРО БОРЩІВСЬКУ СОРОЧКУ
Книгу про техніку унікальної борщівської вишивки презентували у райцентрі Борщів на Тернопільщині, повідомляє Укрінформ. Її автори — подружжя Людмила та Олексій Покусінські з міста Рибниця у Придністров'ї, викладачі Придністровського університету, випускники Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва. У роботі «Борщівська народна сорочка» вони дослідили витоки, традиції та, здавалося б, давно втрачену техніку оригінального вишивання, що століттями було притаманне для цього району Тернопільщини.
Фахівці назвали їхню книгу підручником з борщівської вишивки. У ній доступно розповідається про матеріали, крій, техніку шиття, які використовували тутешні майстри. За легендою у XVI–XVII ст. після чергового нападу турків у кількох селах Борщівського району на Тернопільщині було вбито всіх чоловіків. Жінки поклялися сім поколінь носити вишиті чорними нитками сорочки; їх одягали і на весілля, і у свята. Сьоме покоління віджило своє у 20-х роках минулого століття. Опісля, як не дивно, жінки так уже не вишивали. Замість чорної вовни почали використовувати кольорові яскраві нитки.
також у паперовій версії читайте:
- ЗНАЙ НАШИХ!
- РЕКОРДИ
- ДИВА
- ОСОБИСТОСТІ
- ЕКСПО
- СТАТИСТИКА
- ЦІКАВА ПЛАНЕТА
- НОУ-ХАУ
назад »»»