КОЛЕКЦІЯ РАРИТЕТНИХ РАДІОПРИЙМАЧІВ
Понад півсотні різноманітних радіоприймачів, більшість з яких вважають раритетними, зібрали працівники Волинської обласної державної телерадіокомпанії, повідомляє gazeta.ua. 2010 року в Луцьку вони відкрили музей.
Найстаріший з радіоприймачів у колекції — «Родіна». Продавався він у комплекті із термогенератором, який виробляв струм. Його складовою є гасова лампа. Коли горів гніт, то повітря нагрівалося. Спеціальний пристрій перетворював теплову енергію в електричну. За допомогою цього механізму радіо могли слухати навіть у найвіддаленіших селах, де не було електрики.
В експозиції представлено пристрої Каунаського радіозаводу, зокрема популярну 1962 року магнітолу «Мінія», та Муромського заводу радіомовних приладів — всехвильову радіолу «Кантата-203» 1972 року виробництва. Серед експонатів є пристрої українського виробництва, зокрема Дніпропетровського радіозаводу — п'ятиламповий радіоприймач «Дніпро-52» і радіола «Промінь».
У музеї Волинської ОДТРК представлено також різноманітні диктофони. Приміром, популярний серед журналістів 60-х «Репортер-2» важив понад 8 кг без акумуляторів. Окрему експозицію відведено розвитку в краї телемовлення.
ПЕРЕМОЖЦЮ ВРУЧИЛИ БЕНЗОПИЛУ
У курортному місті Миргород, що на Полтавщині, відбувся фестиваль дерев'яних скульптур «Гоголь-парк», повідомляє gazeta.ua. Тут своє вміння мали змогу показати скульптори з різних куточків України. Головною умовою організаторів конкурсу було те, що скульптури мають втілювати образи героїв творів Миколи Гоголя.
Конкурс організували курорт «Миргород» та місцева громадська організація «Лад і добробут рідному місту». Скульптори під час фестивалю показали глядачам майстер-клас по роботі з деревом. А потім усі охочі могли спробувати себе у ролі різника по дереву.
Наймолодший учасник фестивалю — 10-річний Владислав Тендітний із Хорола. Він уже вправно володіє стамескою та молотком і вирізає чудові мініатюри з дерева. Переможцем конкурсу дерев'яних скульптур став відомий в Україні та за її межами скульптор із Харкова Олександр Сердюк. Йому вручили бензопилу німецької фірми Stihl.
також у паперовій версії читайте:
- СТАТИСТИКА
- СТОЛИЦЯ
- ЗАХОПЛЕННЯ
- ФАКТ
- ЗНАЙ НАШИХ!
- ЦІКАВА ПЛАНЕТА
- ЗІ СВІТУ ТВАРИН
назад »»»