УКРАЇНА УВІЙШЛА ДО СПИСКУ КРАЇН ІЗ ВИСОКИМ РІВНЕМ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ
У цьому списку наша країна посіла 78-е місце. Про це зазначається в доповіді про людський розвиток «Піднесення Півдня: людський прогрес у різноманітному світі», підготовленій Програмою розвитку ООН (ПРООН), передає Центр новин ООН.
«Відповідно до цього документа Білорусь, Росія і Казахстан — у списку країн із високим рівнем людського розвитку і посідають відповідно 50-е, 55-е і 69-е місце. У цій категорії — також Грузія, Україна, Азербайджан і Вірменія, які перебувають на 72-й, 78-й, 82-й і 87-й позиціях відповідно»,— зазначається в повідомленні.
Естонія, Литва і Латвія поміщені в категорію країн із найбільш високим рівнем людського розвитку — їм відведено 33-е, 41-е і 44-е місця відповідно. Туркменистан посів 102-е місце, майже на початку списку країн із середнім рівнем розвитку людського потенціалу. У цій групі Молдова та Узбекистан — на 113-й і 114-й позиції відповідно. У списку країн із середнім рівнем розвитку Киргизстан і Таджикистан, які поділяють 125-е місце.
До п’ятірки країн із найвищим рівнем людського розвитку ввійшли Норвегія, Австралія, США, Нідерланди та Німеччина. Список замикають Нігер, Демократична Республіка Конго, Мозамбік, Чад і Буркіна-Фасо — країни з низьким рівнем розвитку людського потенціалу. У цій групі — 44 країни.
Від 1990 року ПРООН щорічно видає доповідь про людський розвиток. Документ містить дані про рівень життя і соціальної захищеності жителів різних країн, показники здоров’я, рівня освіти і культурного розвитку населення, стану злочинності, охорони навколишнього середовища, участі людей в ухваленні рішень. У дослідженні беруть участь 193 країни — члени ООН.
Укрінформ
[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]
також у паперовій версії читайте:
- В УКРАЇНІ РОСТЕ КІЛЬКІСТЬ НАСИЛЬНИЦЬКИХ ПРОТЕСТІВ
- НАПРИКІНЦІ БЕРЕЗНЯ НАША КРАЇНА ПЕРЕЙДЕ НА ЛІТНІЙ ЧАС
- ВЕСНА ПРИЙДЕ В УКРАЇНУ ЛИШЕ НА ПОЧАТКУ КВІТНЯ
- У ФОКУСІ ЗАРУБІЖНИХ ЗМІ
назад »»»