"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2013 рiк.

ПЕРЕМОЖНИЙ ДЕБЮТ МИХАЙЛА ФОМЕНКА
Перший матч на посаді головного тренера збірної України для Михайла Фоменка виявився переможним. У контрольній грі, що проходила в іспанській Севільї, українці з рахунком 2:0 переграли команду Норвегії.

Видовищним матч не став, а м'яч лише залітав в одні ворота. Якщо Фоменко і отримав якусь інформацію з цієї гри, то тільки одну — кого більше не варто викликати у збірну. Не переходитимемо на персоналії, але як мінімум четверо футболістів, які виходили на поле «Естадіо Олімпіко», поки далекі від рівня національної команди.
Оскільки гра з Норвегією — це остання репетиція перед поєдинком відбору до чемпіонату світу-2014, то у наставника українців вибір невеликий. Більшість збірників зіграло на своєму рівні, лише гра Тимощука була далекою від ідеалу. Бажання в гравця «Баварії» залишилося, але це поки все. Чи вистачить цього рівня на матчі з Польщею або Чорногорією? Відповідь — за тренером.
Результат українці зробили ще в першому таймі. Спочатку Морозюк ударом головою після передачі Федецького відкрив рахунок. А на 41-й хвилині Ярмоленко ударом у кут воріт після скидки Зозулі зробив рахунок 2:0. У норвежців моментів у першому таймі майже не було.
Другу 45-хвилинку активніше розпочали «вікінги», але попереду в них гра не клеїлася. З виходом на поле Коноплянки гра українців в атаці пожвавішала. Проте заміна Ярмоленка і вихід на поле Селезньова загальмував швидкість українців. Норвегія мала кілька шансів забити, включаючи пенальті, але на висоті був П'ятов.
Тож до захисту нашої команди є запитання, а відповідь Михайлові Фоменку варто давати 22 березня у Варшаві у матчі з одним із конкурентів у боротьбі за вихід до фінальної частини — збірною Польщі.
Михайло Фоменко, головний тренер збірної України:
— Це лише перший матч, я тільки познайомився з гравцями. Чимось задоволений, чимось — ні. Завдання перемогти будь-якою ціною не було. Для мене головне, щоб команда продемонструвала змістовну гру. Потрібно було переглянути футболістів, оцінити, хто на що здатний.
На мій погляд, позитивних моментів у діях нашої команди було значно більше, ніж негативних. Проте у нас є над чим працювати. В нас ще буде збір напередодні матчу з Польщею. Після матчу я подякував хлопцям за перемогу. Команду також привітав президент Федерації футболу Анатолій Коньков, який побажав гравцям подальших успіхів.

Результати товариських матчів

Японія — Латвія — 3:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Окадзакі (41), 2:0 — Хонда (60), 3:0 — Окадзакі (61).
Азербайджан — Ліхтенштейн — 1:0 (0:0)
Гол: 1:0 — Джавадов (74, пен.)
Південна Корея — Хорватія — 0:4 (0:2)
Голи: 0:1 — Манджукіч (32), 0:2 — Срна (40), 0:3 — Єлавіч (57), 0:4 — Петріч (84)
Молдова — Казахстан — 1:3 (0:1)
Голи: 0:1 — Дмитренко (33), 0:2 — Джолчієв (58), 1:2 — Дорош (86), 1:3 — Джолчієв (90)
Угорщина — Білорусь — 1:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Сабіч (32), 1:1 — Володько (58)
Чилі — Єгипет — 2:1 (0:0)
Голи: 1:0 — Варгас (60), 2:0 — Кармона (66), 2:1 — Сала (88)
Словенія — Боснія і Герцеговина — 0:3 (0:2)
Голи: 0:1 — Ібішевіч (33), 0:2 — Пьяніч (42), 0:3 — Сврака (80)
Кіпр — Сербія 1:3 (1:1)
Голи: 1:0 — Макрідіс (19), 1:1 — Тадіч (33), 1:2 — Тадіч (47), 1:3 — Баста (70)
Ізраїль — Фінляндія — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Бен Басат (2), 1:1 — Форселл (87), 2:1 — Рафаелов (90)
Албанія — Грузія — 1:2 (1:1)
Голи: 1:0 — Богдані (25), 1:1 — Вацадзе (41), 1:2 — Лобжанідзе (82)
Іспанія — Уругвай — 3:1 (1:1)
Голи: 1:0 — Фабрегас (16), 1:1 — Родрігес (32), 2:1 — Педро (51), 3:1 — Педро (74)
Туреччина — Чехія — 0:2 (0:2)
Голи: 0:1 — Крейчі (4), 0:2 — Лафата (28)
Македонія — Данія — 3:0 (3:0)
Голи: 1:0 — Пандєв (9), 2:0 — Ібраїмі (17), 3:0 — Новескі (24)
Мальта — Північна Ірландія — 0:0
Швеція — Аргентина — 2:3 (1:3)
Голи: 0:1 — Люстіг (3, автогол), 1:1 — Юнас Ольссон (18), 1:2 — Агуеро (19), 1:3 — Ігуаїн (23), 2:3 — Ельм (90)
Нідерланди — Італія — 1:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Ленс (33), 1:1 — Верратті (90)
Англія —Бразилія — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Руні (26), 1:1 — Фред (48), 2:1 — Лампард (60)
Греція — Швейцарія — 0:0
Ісландія — Росія — 0:2 (0:1)
Голи: 0:1 — Широков (43), 0:2 — Шатов (66)
Ірландія — Польща — 2:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Кларк (35), 2:0 — Хулахан (76)
Румунія — Австралія — 3:2 (1:1)
Голи: 1:0 — Танасе (35), 1:1 — Вілкшир (45, пен.), 1:2 — Корнсвейт (54, пен.), 2:2 — Станку (80), 3:2 — Торже (84)
Уельс — Австрія — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Бейл (21), 2:0 — Воукс (52), 2:1 — Янко (75)
Бельгія — Словаччина — 2:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Азар (10, пен.), 1:1 — Лашик (88), 2:1 — Мертенс (90)
Шотландія — Естонія — 1:0 (1:0)
Гол: 1:0 — Малгрю (39)
Франція — Німеччина — 1:2 (1:0)
Голи: 1:0 — Вальбуена (44), 1:1 — Мюллер, 1:2 — Хедіра (74).