НОБЕЛІВСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ТРАДИЦІЙНО ПРОХОДИТЬ О ЦІЙ ПОРІ
Нобелівську премію з медицини або фізіології за 2012 рік присуджено японському вченому Сін'є Яманака і британському біологу Джону Гердону за роботи з дослідження стовбурових клітин і клонування тварин, повідомляє РІА «Новости».
Це — перші цьогорічні лауреати, імена яких у Стокгольмі оголосив Нобелівський комітет при Каролінському медичному інституті.
С. Яманака і Д. Гердон кілька років поспіль називалися серед основних кандидатів на найвищу міжнародну наукову нагороду.
Цьогоріч розмір Нобелівської премії становить 8 млн. шведських крон, що приблизно еквівалентно 1,2 млн. доларів.
Нобелівську премію з фізики присуджено вченим Сержу Арошу і Девіду Вайнленду за вивчення взаємодії світла з матерією.
Серж Арош і Девід Вайнленд отримають 1,2 млн доларів, оголосив Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук.
Церемонія нагородження названих лауреатів за традицією відбудеться в Стокгольмі 10 грудня, в день кончини засновника нобелівських премій — шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля (1833–1896).
Нобелівської премії з хімії удостоєні американські учені Роберт Лефковіц і Брайан Кобілка за відкриття механізмів, які керують роботою молекул серпентинів — клітинних рецепторів, зв'язаних із G-білками, що беруть участь у передачі різних сигналів усередині живих клітин.
Вивчення роботи серпентинів украй важливе для розуміння процесів, що призводять до розвитку пухлин.
Р. Лефковіц народився у 1943 році в Нью-Йорку, зараз працює у Медичному центрі університету Дьюка у місті Дарем (штат Північна Кароліна). Його колега Б. Кобілка народився у 1955-му в місті Літтл-Фоллс у штаті Міннесота і працює у Школі медицини при Стенфордському університеті.
Учора, коли верстався цей номер газети, в Стокгольмі очікувалось оприлюднення імені письменника або поета, який отримає Нобелівську премію з літератури за 2012 рік.
також у паперовій версії читайте:
- ТРУДОГОЛІЗМ— ПРИЧИНА ОЖИРІННЯ
- НАЗВАНО «НАЙСУЇЦИДАЛЬНІШИЙ» ВІК У ЧОЛОВІКІВ
- ТВОРЕЦЬ МУЗИКИ ЧИСЕЛ
- СТВОРЕНО АТЛАС ЛЮДСЬКОГО МОЗКУ
назад »»»