Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2012 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); СУСПІЛЬСТВО
УКРАЇНСЬКУ АРМІЮ СКОРОТЯТЬ УДВІЧІ
До 2017 р. українська армія скоротиться вдвічі. Про це заявив заступник начальника Головного управління особового складу Генерального штабу Ігор Ніколаєнко. «Зараз чисельність збройних сил становить 193 тисячі осіб. До 2017 року планується зменшити її до 100 тисяч»,— пояснив він.

Як зазначає видання «Комерсант-Україна», скорочення чисельності армії до 2017-го є одним із положень концепції реформування збройних сил. Реалізувати його пропонується за рахунок поступової ліквідації структур забезпечення. При цьому в Міноборони розраховують збільшити частку бойових частин і спрямовувати більше коштів на розвиток армії.
«За рахунок скорочення структур забезпечення частка бойового складу армії становитиме 70%»,— говорив раніше на слуханнях у Верховній Раді, присвячених перспективам розвитку військової сфери, начальник Генштабу Володимир Замана. Крім іншого, в Міноборони планують у 2014 році перевести армію на контрактний принцип комплектування.
На згаданих парламентських слуханнях глава Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко («Наша Україна — Народна самооборона») зауважив, що скорочення армії при позаблоковому статусі держави є «злочином».
Водночас інший член комітету Анатолій Кінах (Партія регіонів) переконаний, що чисельність збройних сил у 100 тис. чоловік близька до тієї, яка визначена військовою доктриною, а оптимальним варіантом за умови переходу на контрактну форму є армія в 90 тис. осіб.
«Для проведення реформи необхідно змінити баланс нашого оборонного бюджету — зараз тільки 20% йде на розвиток, а все інше — на поточні витрати. Найближчим часом ми повинні близько 40% коштів витрачати на розвиток»,— сказав Кінах. За його словами, скорочення армії вимагатиме серйозного фінансування — для адаптації військових, звільнених зі збройних сил.
«Для виконання всіх завдань обсяг оборонного бюджету в 2013 році повинен становити 1,7–1,8% від ВВП (у 2011 р. ВВП становив 1,314 трлн грн, а фінансування армії перебувало на рівні 1,1% від ВВП). До 2017-го ця цифра має зрости до 2-2,5%, щоб на оборону у нас виділялося мінімум 23–25 мільярдів гривень».

[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]

[an error occurred while processing this directive]
також у паперовій версії читайте:
  • ЄВРОПАРЛАМЕНТ ОЗВУЧИВ УМОВИ
  • ЖИВЕМО В БОРГ
  • ГЕНСЕК РЄ: ЯНУКОВИЧ ПООБІЦЯВ ВИКОНАТИ РІШЕННЯ ЄСПЛ
  • У ФОКУСІ ЗАРУБІЖНИХ ЗМІ

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».