"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2012 рiк.

«ДИНАМО» «ПРОПОВЗАЄ» ДО ЛІГИ ЧЕМПІОНІВ
Віце-чемпіони України вперше з 2009 року вийшли до групового турніру футбольної Ліги чемпіонів. У традиційному для «Динамо» останнім часом «валідольному» стилі кияни в останньому раунді кваліфікації здолали німецький бар’єр — четверту за підсумками минулого сезону команду бундесліги менхенґладбахську «Боруссію».

Після першого у протистоянні матчу, який відбувся минулого тижня у Німеччині, здавалося, що особливих проблем команда Юрія Сьоміна не матиме — рахунок 3:1 на користь «Динамо» обіцяв комфортний розвиток подій і в домашньому поєдинку на стадіоні Національного спорткомплексу «Олімпійський». Та не так сталося, як гадалося, — до останніх хвилин гри «Боруссія» зберігала шанси на потрапляння до групового етапу, до останніх секунд — хоча б на переведення зустрічі в овертайм.
Вирішальними в двоматчевому протистоянні виявилися автоголи — м’яч Люка де Йонґа у ворота «Боруссії» на фініші першого поєдинку був зайвим для його команди, прикра зрізка Євгена Хачеріді на 70-й хвилині київського матчу поклала початок небезпідставним надіям гостей на диво-порятунок.
Та повернімося на старт київської зустрічі. Господарі розпочали її в такому складі: Коваль у воротах, далі Даніло Сілва — Хачеріді — Бетао — Тайво, півзахисники Велозу — Гармаш — Нінкович — Гусєв — Ярмоленко, на вістрі атаки — самотній Ідейє.
Наставник гостей Люсьєн Фавр довірив місце на полі таким виконавцям: тер Штеґен, Дамс, Броуверс, Нордтвейт, Штранцль, Аранго, Янчке, Джака, Германн, де Йонґ, Ханке.
Перші хвилини київського поєдинку були схожими на старт протистояння минулого тижня — відчутний тиск німецького клубу і безпорадність динамівців. Щоправда, в тому матчі «Боруссія» матеріалізувала свою перевагу на 13-й хвилині, у Києві зробити це не змогла. Ба більше, приблизно з середини першого тайму господарі перебрали ініціативу до своїх ніг і атакували значно небезпечніше. На жаль, забити в цей час і убезпечити таким чином власних уболівальників від драматичної розв’язки не вдалося.
А після перерви динамівці відверто вийшли зберігати потрібний рахунок. Про це свідчить і заміна, яку Юрій Сьомін зробив у перерві: більше спрямованого на атаку півзахисника Мілоша Нінковича змінив «хвилеріз» Огнєн Вукоєвич.
Усе найцікавіше в цій зустрічі розпочалося на 70-й хвилині. Тоді Євген Хачеріді невдало підставив голову після неточної флангової передачі гостей, і Максим Коваль не міг урятувати команду від голу. Спекотно поблизу воріт киян стало після 78-ї хвилини, коли передача Александра Рінґа, який вийшов на заміну, знайшла в центрі штрафного майданчика голову Хуана Аранґо. Рахунок став 0:2, і «Боруссії» для дива бракувало тільки одного м’яча. Добре, що у складі цієї команди не знайшлося виконавця, здатного використати безпорадність господарів у захисті.
Натомість у нападі нарешті використав свій момент Браун Ідейє. На 88-й хвилині Денис Гармаш удруге у цьому двоматчевому протистоянні віддав класну передачу у відрив, і нігерійський форвард майстерно перекинув Марка-Андре тер Штеґена — 1:2.
У гостей залишалося близько п’яти хвилин, аби перевести гру в додаткову 30-хвилинку, та сил на останній штурм «Боруссії» забракло. «Динамо» вперше з 1976 року пройшло німецький клуб за сумою двох матчів плей-оф, але розчарувало якістю гри в захисті.
«Що сталося у другому таймі? Нічого не сталося — ніби все контролювали, але потім пропустили цей автогол і довели матч до нервової розв’язки. Було важко, але все закінчилося добре. Чи було страшно? Так, звичайно, одна помилка — і знову повз Лігу чемпіонів», — сказав після гри півзахисник «Динамо» Олег Гусєв.
«Несподіваний м’яч, який самі собі забили, спричинив нервування. Треба враховувати, що проти нас грала сильна команда, котра часто диктувала свої умови, моментами наші гравці не могли нічого протиставити, — визнав після матчу наставник віце-чемпіонів України Юрій Сьомін. — Але ми ж грали з четвертою командою бундесліги. Позначилося напруження останніх ігор, не вистачало комбінаційної гри».
Хай там як, а проти кваліфікованішого нападу з такою обороною доведеться «вигрібати» з воріт кошик м’ячів. Щоправда, у четвер увечері динамівцям цілком могло пощастити з жеребом — разом із чемпіоном України «Шахтарем» вони потрапили до другого кошика «посіву», тому уникнуть восени зустрічей з португальськими «Брагою» і «Бенфікою», іспанською «Валенсією» і англійським «Манчестер Сіті», російським «Зенітом» і німецьким «Шальке».
Та навіть у четвертому кошику не бракувало сильних команд — жереб міг обрати як данський «Нордшелланд», так і німецьку «Боруссію» з Дортмунда.
У решті матчів плей-оф Ліги чемпіонів зафіксовано такі результати: «Лілль» — «Копенгаген» — 2:0 в овертаймі (перший матч — 0:1), «Селтик» — «Гельсінборг» — 2:0 (2:0), «Клуж» — «Базель» — 1:0 (2:1), «Фенербахче» — «Спартак» — 1:1 (1:2), «Хапоель» (Кір’ят-Шмона) — БАТЕ — 1:1 (0:2), «Андерлехт» — АЕЛ — 2:0 (1:2), «Марібор» — «Динамо» (Загреб) — 0:1 (1:2), «Удінезе» — «Брага» — 1:1 (1:1, «Брага» виграла в серії пенальті 5:4), «Панатінаїкос» — «Малага» — 0:0 (0:2).