"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2012 рiк.

РОЗПОЧАЛИ З ПЕРЕМОГИ
Перед грою в Ізраїлі наставник українців Олег Блохін був невдоволений. Спочатку тренера розлютила ситуація, що перед грою національних збірних буде проведено матч молодіжних команд України та Ізраїлю і поле буде в поганому стані. Мабуть, українська молодіжна це врахувала і берегла поле для головної команди, оскільки програла з розгромним рахунком 0:4.

Блохін був невдоволений і грою в національній команді Андрія Вороніна та Артема Мілевського, і навіть зазначив на передматчевій прес-конференції, що на прізвища дивитися не буде і на Євро-2012 може не взяти. Щоправда, знову проявити себе повною мірою тому ж Вороніну Блохін так і не дав. Форвард московського «Динамо» відіграв перший тайм, був активним в атаці, але моментів забити не мав.
Після перерви Блохін змінив Вороніна, розуміючи, що рахунок 2:0 потрібно буде втримати. Загалом перший тайм збірна Блохіна провела непогано. Була швидкість, якісь комбінації й не так багато помилок. Єдиний, хто помилявся, — це Олександр Шовковський. Його кілька ляпів на виході ледь не призвели до взяття воріт. Моментів біля воріт збірної України було рівно стільки, скільки їх зробив Шовковський. Українці відповіли тим же. Півтора моменти і два голи. Спочатку захисник зачепив ногу Ярмоленка, і суддя призначив пенальті, який реалізував Гусєв. Ще один гол записав у свій актив Коноплянка, котрий після помилки захисника і пасу Ярмоленка пробив Аувата.
У другому таймі замість Вороніна на поле вийшов Мілевський, який особливо нічим не запам'ятався. Пару падінь, пару штрафних — це все, на що нині здатний форвард «Динамо». Судячи з настанов тренера, збірна України мала зіграти на збереження рахунку, оскільки результат для Блохіна був на першому місці. Так би і мало статися, але суддя призначив пенальті вже у ворота збірної України.
Дикань, який змінив Шовковського, пенальті не відбив і вже 2:1. Щоправда, за п'ять хвилин українці зробили рахунок 3:1. Відмінна передача Алієва у штрафний майданчик на Ярмоленка і той ударом в дотик один пробив без шансів для воротаря. Після третього м'яча українці зменшили оберти, а Ізраїль спромігся ще на результативну атаку. Після удару Бен Саара Дикань пропустив удруге в цій грі.
Вирвати нічию господарі так і не змогли, та й моментів у них вже не було. Збірна України вистояла в останні хвилини і зуміла зберегти гарний настрій до наступної товариської зустрічі. Якщо Блохін перед грою з Ізраїлем говорив, що визначився зі складом команди на Євро на 80%, то нинішній матч йому нових імен не відкрив, як і не закрив відомі.
Усі на своєму рівні трохи краще або ж трохи гірше. Єдине, що варто відзначити, так це гру Євгена Селіна, який був активний і виграв усю силову боротьбу у своїй зоні. Тож збірна України розпочала 2012 рік із перемоги. Що ще важливо для Блохіна — це перша перемога українців над Ізраїлем. У попередніх товариських матчах було дві поразки та дві нічиїх.
Олег Блохін, головний тренер збірної України:
— На початку матчу ми самі собі створювали моменти. Це, напевно, пов'язано з тим, що наша команда тільки зібралася після зимової паузи, багато хлопців перебуває у різному фізичному стані. Потім команда зібралася. У першому таймі ми практично не давали підняти голови суперникові. Тому, вважаю, до перерви володіли перевагою, мали більше моментів і заслужено повели у рахунку.
У другому таймі перевага була на боці збірної Ізраїлю, суперник створював моменти біля наших воріт. Але ми теж могли забити. Вважаю, що ми заслужено перемогли. Принаймні з тієї причини, що реальних моментів для взяття воріт створили більше за суперника. Гадаю, що це гарний результат, ураховуючи наш стан і рівень суперника.

Результати товариських матчів:
Данія — Росія — 0:2 (0:2)
Голи: 0:1 — Широков (4), 0:2 — Аршавін (45)
Палестина — Азербайджан — 2:0 (1:0)
Голи: 1:0 — Ньюман (39), 2:0 — Абухабід (79)
Кіпр — Сербія — 0:0
Грузія — Албанія — 2:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Кані (3), 1:1 — Кобахідзе (47), 2:1 — Амісулашвілі (88)
Латвія — Казахстан — 0:0
Молдова — Білорусь — 0:0
Кот-д'Івуар — Гвінея — 0:0
Угорщина — Болгарія — 1:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Салаі (42), 1:1 — Божинов (87).
Чорногорія — Ісландія — 2:1 (0:0)
Голи: 1:0 — Йоветіч (56), 1:1 — Фіннбогасон (79), 2:1 — Йоветіч (87)
Вірменія — Канада — 3:1 (1:1)
Голи: 0:1 — Маккенна (4), 1:1 — Піццеллі (22), 2:1 — Піццеллі (67), 3:1 — Озбіліз (90, пен.)
Люксембург — Македонія — 2:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Хасані (25), 1:1 — Девілле (56)
Туреччина — Словаччина — 1:2 (0:2)
Голи: 0:1 — Вайсс (24), 0:2 — Стох (39), 1:2 — Топрак (85)
Румунія — Уругвай — 1:1 (0:1)
Голи: 0:1 — Кавані (2), 1:1 — Станку (50)
Швейцарія — Аргентина — 1:3 (0:1)
Голи: 0:1 — Мессі (20), 1:1 — Шачірі (49), 1:2 — Мессі (88), 1:3 — Мессі (90, пен.)
Хорватія — Швеція — 1:3 (1:1)
Голи: 0:1 — Ібрагімович (13, пен.), 1:1 — Ольссон (44, аг.), 1:2 — Ларссон (47), 1:3 — Ларссон (70)
Австрія — Фінляндія — 3:1 (1:0)
Голи: 1:0 — Янко (32), 2:0 — Гарнік (54), 3:0 — Іваншиц (73, пен.), 3:1 — Фурухольм (89)
Греція — Бельгія — 1:1 (1:1)
Голи: 1:0 — Салпінгідіс (9), 1:1 — Шадлі (32)
Ірландія — Чехія — 1:1 (0:0)
Голи: 0:1 — Барош (50), 1:1 — Кокс (87)
Німеччина — Франція — 1:2 (0:1)
Голи: 0:1 — Жиру (21), 0:2 — Малуда (69), 1:2 — Какау (90)
Північна Ірландія — Норвегія — 0:3 (0:1)
Голи: 0:1 — Нордтвейт (44), 0:2 — Еліунуссі (88), 0:3 — Рууд (90).
Уельс — Коста-Рика — 0:1 (0:1)
Гол: 0:1 — Кемпбелл (7)
Польща — Португалія — 0:0
Італія — США — 0:1 (0:0)
Гол: 0:1 — Демпсі (55)
Словенія — Шотландія — 1:1 (1:1)
Голи: 1:0 — Кірм (33), 1:1 — Берра (40).
Англія — Нідерланди — 2:3 (0:0)
Голи: 0:1 — Роббен (57), 0:2 — Хунтелар (58), 1:2 — Кейхілл (85), 2:2 — Ешлі Янг (90), 2:3 — Роббен (90)
Іспанія — Венесуела — 5:0 (2:0)
Голи: 1:0 — Іньєста (37), 2:0 — Сільва (40), 3:0 — Сольдадо (49), 4:0 — Сольдадо (54), 5:0 — Сольдадо (84).