КОЛИ МАЙСТЕРНІСТЬ НЕ СТАРІЄ...
Таких тривалих оплесків, якими завершувався кожний номер цього концерту, що відбувся нещодавно в Колонному залі Національної філармонії України, давно вже не чули київські шанувальники камерної музики.
Певним чином це було зумовлено тим, що виступав широковідомий у світі квартет імені М. К. Чюрльоніса з Литовської Республіки, який уперше за роки незалежності України завітав до Києва. Та найголовнішим виявися дивовижний рівень професійної майстерності музикантів, які входять до його складу, — Йонас Танкевічюс (1-а скрипка), Даріус Дікшайтіс (2-га скрипка), Гедімінас Дачінскас (альт) та Саулюс Ліпчус (віолончель), що у поєднанні з чудовою якістю звуку мимоволі викликали щире захоплення присутніх.
Доводиться шкодувати, що цей чудовий ансамбль литовських музикантів виконав тільки три твори: струнний квартет № 53 ре мажор «Жайворонок» Йозефа Гайдна, струнний квартет до мінор Мікалоюса Чюрльоніса та струнний квартет № 2...Іn Loving Memory («У пам'ять кохання») і одну п'єсу «Мрії» на біс. Однак і цього було достатньо, щоб оцінити бездоганне звучання добре знаного у музичному світі квартету.
— Нашому колективові вже 42 роки, а створений він був ще під час навчання його учасників у Литовській музичній академії,— розповів керівник квартету Саулюс Ліпчус.— Відтоді з його першого складу лише я один продовжую грати, а в нинішньому складі він концертує 20 років. За час існування квартет підготував багато програм і дав тисячі концертів, брав участь майже в усіх фестивалях музики в Литві і часто виступав за кордоном — в усіх країнах Європи (крім Албанії). А грали ми в таких знаменитих залах, як Гевандхауз у Лейпцігу, Концертгебау в Амстердамі, Залі Бетховена у Бонні, Schauspielhaus і Залі Отто Брауна в Берліні, Музеї д'Орсей у Парижі, Королівському фестивальному залі Лондона, філармонійних залах Брюсселя, Варшави, Осло, Москви, Санкт-Петербурга, Вашингтона, Токіо.
Ми співпрацювали з багатьма видатними музикантами, а наш репертуар налічує понад 300 різноманітних програм. До київського виступу ми включили квартет імені М. К. Чюрльоніса, оскільки цього року за рішенням ЮНЕСКО у світі відзначають 100-ліття його відходу у вічність. До речі, після Києва наш квартет виконуватиме цю програму у залі ЮНЕСКО в Парижі.
— У чому секрет особливого звучання вашого колективу?
— Насамперед, це зумовлено тим, що граємо на інструментах, виготовлених у ХVІІІ–ХІХ ст. італійськими майстрами, а ще тим, що свою майстерність удосконалювали під керівництвом чудових професорів — Дмитра Шебаліна, Володимира Овчарека, Вілмоса Патраї.
— Кияни не хотіли вас відпускати зі сцени, а в інших країнах аналогічно сприймають?
— Усюди приймають дуже добре. Але у вас особливо тепла і щира атмосфера.
Сергій ПИРОГОВ
також у паперовій версії читайте:
- ПРОТОТИП ГЕРОЯ ФІЛЬМУ «В БІЙ ІДУТЬ САМІ «СТАРИКИ»
- РОМАНТИК УКРАЇНСЬКОГО МЕЛОСУ
- ДУШЕЮ СПОВНЕНИЙ ПОЛІТ
назад »»»