ВАЖКЕ «ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ»
Трохи більш як два тижні минуло від зустрічі Президента України Віктора Януковича, Президента Росії Дмитра Медведєва та Прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна у Завидово, де сторони переговорів задекларували свої позиції.
18 жовтня 2011 року в Донецьку за участі президентів України та Росії відбувся Другий Українсько-Російський міжрегіональний економічний форум.
Безумовно, марно було сподіватися на радикальну зміну російської позиції щодо ціни на газ для України. Чинна російська влада за сорок п'ять днів до парламентських і п'ять місяців до президентських виборів зацікавлена в демонстрації непоступливості щодо питань національних інтересів. Україна для такої демонстрації є оптимальним об'єктом.
Як заявив у вівторок на спільній з Віктором Януковичем прес-конференції у Донецьку Президент РФ Дмитро Медведєв, Україна і Росія повинні точно виконувати газові домовленості.
За його словами, до можливого підписання інших домовленостей чинні угоди повинні виконувати у повному обсязі: «У нас є діюча договірна база з нашими українськими партнерами. Ідеальна, неідеальна — вона є. Чи можна цю базу змінювати? Звичайно, можна, якщо сторони про це домовилися і якщо вони вважають, що це взаємовигідно»,— переконаний Президент РФ.
Він також зазначив, що Росія не просить Україну визначитися з конкретною датою приєднання до Митного союзу, однак, якщо це відбудеться, доведеться вступати до МС повністю.
У свою чергу, Президент України Віктор Янукович зазначив, що Україна і Росія шукають форми співпраці в межах Митного союзу.
«Що стосується Митного союзу, ми багато разів із Дмитром Анатолійовичем (Медведєвим) обговорювали цю тему. Ми продовжуємо її обговорювати. Ми шукаємо форми співробітництва з Митним союзом. Ми ставимося до цього питання дуже відповідально»,— наголосив Янукович.
Президент відзначив, що українська сторона має проаналізувати відносини учасників Митного союзу, а також побачити результати його роботи.
Він запевнив також, що Україна і Росія найближчим часом вирішать питання, які стосуються співробітництва у газовій сфері.
«Мета наша проста — вийти на такий рівень співпраці, який би давав перспективи і для України, і для Росії та створював мотивації в розвитку цих відносин на довгі роки наперед. І, звичайно, зняти питання наших європейських партнерів, які весь час турбуються, що раптом ми порушимо стабільність поставок газу»,— зауважив Президент.
також у паперовій версії читайте:
- ЕНЕРГЕТИЧНА ДИПЛОМАТІЯ
- ЄC У ПОШУКАХ ФІНАНСОВОГО ПОРЯТУНКУ
- БЛИЗЬКОСХІДНИЙ ПРОРИВ
- БЕЛЬГІЙСЬКИЙ РЕКОРД
назад »»»