ЗВІЛЬНИТИ ТИМОШЕНКО!
Чимало впливових людей світу підписало відкритий лист, у якому висловило занепокоєння з приводу останніх подій в Україні, пише «Українська правда» з посиланням на статтю під назвою «Україна втрачає свій шлях», опублікованій на сайті Project Syndicate.
Зокрема, підписанти вважають, що ЄС має вимагати від української влади, щоб Юлію Тимошенко та інших лідерів опозиції випустили з СІЗО під заставу, «щоб вони могли більш активно захищати себе в суді».
Автори статті стверджують: більшість на Заході вважає процес над Ю. Тимошенко політичним і що принцип верховенства права у ньому ігнорується.
Вони зазначають, що в інтересах ЄС прагнути до активнішої політики стосовно України.
«Ми закликаємо ЄС і його держави-члени наполягати на тому, щоб в Україні поважали верховенство права. Принаймні ЄС повинен вимагати, щоб Ю. Тимошенко та інші лідери опозиції вийшли на волю під заставу»,— сказано у статті.
Крім того, на думку підписантів, основні принципи демократичного суспільства, такі як свобода слова і свобода зібрань, все частіше зазнають утисків в Україні.
Вони також звертають увагу на консолідацію всієї влади в країні в руках Президента Віктора Януковича, зміцнення силових структур, зокрема СБУ, а також на «повальну корупцію».
Окреме занепокоєння впливових людей світу викликає переслідування в Україні опозиційних партій і незалежних ЗМІ.
«Відкриття кримінальних справ стосовно опозиційних політиків, у тому числі проти Тимошенко, разом із унесенням змін до виборчого закону на користь Президента і його прихильників, є послабленням опозиційних сил»,— ідеться у статті.
Автори також звертають увагу на слабкі інститути громадянського суспільства в Україні, які «не мають реальної можливості брати участь у виробленні політичних рішень».
«Україна зараз на розпутті. Один покажчик вказує на демократію, а інший — на єдиновладдя. Перший шлях веде до членства в Європейському Союзі, другий — до більш темного і небезпечного напрямку. Мільйони громадян України хочуть вступу до ЄС, але їхній ентузіазм стримується відсутністю чіткої політики ЄС щодо України»,— зазначається у статті.
Лист підписали, зокрема, філософ і есеїст Андре Глюксман, колишній президент Чехії Вацлав Гавел, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, почесний архієпископ Кейптауна і лауреат Нобелівської премії миру Десмонд Туту, колишній президент Федеративної Республіки Німеччина Ріхард фон Вайцзеккер, голова Російської партії «Яблуко» Григорій Явлінський, Далай-Лама та інші.
Усі підписанти — члени ініціативи Shared Concern Initiative, яка об'єднує видатних діячів сучасності, що представляють різні культури, релігії, традиції та історію, зауважує «Українська правда».
також у паперовій версії читайте:
- МИЛІ ПОСВАРЯТЬСЯ— КРАЩЕ ПОМИРЯТЬСЯ?
- МИРОСЛАВА ҐОНҐАДЗЕ ВИМАГАТИМЕ ВІДКРИТОГО СУДОВОГО ПРОЦЕСУ
- ПРОЦЕС УКРУПНЕННЯ ПАРТІЙ НЕМИНУЧИЙ
- СТАРТУЄ НОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ СЕЗОН
назад »»»