Пам'ять
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Вересень 29, 2014

"ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА", архiв новин за 2011 рiк.

ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-6198717-6']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })(); УКРАЇНА І СВІТ
ВІЗИТ ДО АЗІЙСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ТИГРІВ
Двадцять років тому, коли процес глобалізації тільки набирав темп, країни Південно-Східної Азії запропонували на світовому ринку дешеву робочу силу, залучили західні капітали та створили у себе філіали найвідоміших західних корпорацій. Критики процесу зазначали, що Європа та США експортують до цього регіону «брудні» виробництва. Але дуже швидко про країни Південно-Східної Азії заговорили як про «азійських економічних тигрів». Щоправда, потужного удару цьому іміджеві завдала азійська економічна криза 1997–1998 років. Від неї й досі не може оговтатися Таїланд. Однак В'єтнам, Сінгапур та Бруней, попри турбулентності у світовій економіці, почуваються досить впевнено.

Цього тижня Президент України Віктор Янукович здійснив турне державами — членами «Асоціації співробітництва країн Південно-Східної Азії». Маршрут проліг від В'єтнаму через Сінгапур до Брунею. З кожною із цих країн Україна має вже досить тривалу історію відносин. Вона знала як злети, так і падіння. Та в цілому Україна не може похизуватися особливими успіхами на азійському напрямку.
Нині найважливішим торговельно-економічним та політичним партнером у цьому регіоні для України залишається В'єтнам. Його економіка, незважаючи на невизначеність, яка виникла після японського землетрусу, залишається на хвилі зростання. Це зберігає перспективи для плідного розвитку українсько-в'єтнамського співробітництва у всіх галузях, зокрема в сільському господарстві та інноваційних технологіях. В'єтнам зацікавлений у тому, аби за рахунок українського фактора збалансувати свою співпрацю з Росією. Особливо йдеться про взаємодію у військово-технологічному вимірі. Але якісний вимір українсько-в'єтнамського співробітництва суттєво поступається показникам російсько-в'єтнамської співпраці.
Сінгапур як важливий комунікаційний, інтелектуальний, технічний, торговельний центр не лише регіональної азійської економіки, а й глобальної системи, залишається економічно стабільним. З точки зору стратегії просування українських інтересів у Азії Сінгапуру належить особливе місце. Присутність тут представництв українських корпорацій фактично означатиме їх залучення до азійських економічних процесів.
Бруней також цікавий із точки зору інвестиційних можливостей в Україні. Водночас, пам'ятаючи про попередні візити до азійських країн президентів нашої держави, треба наголосити на важливості системної та систематичної роботи з бізнесом, політичними та культурними колами цих країн. Звертаючи увагу на цей регіон лише час від часу, Україна втрачає реальні можливості для технологічного та торговельного прориву до одного з найбільш економічно динамічних регіонів. Звичайно, за умов нестабільного розвитку світової економіки країни АСЕАН також перебувають не у найкращій своїй формі. Та завжди треба працювати на перспективу.
також у паперовій версії читайте:
  • СПРОБА РЕАНІМАЦІЇ ЄВРО
  • ІЛЮЗІЇ БЛИЗЬКОСХІДНОЇ ПОЛІТИКИ
  • «СВІТАНОК ОДІССЕЯ» У СУТІНКАХ ЛІВІЇ

назад »»»

Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».