ПОДВІЙНИЙ ДЕБЮТ ПОЛЬСЬКИХ МУЗИКАНТІВ
Приємним подарунком для столичних меломанів став концерт Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, який недавно відбувся у Колонному залі імені М. Лисенка Національної філармонії. У цьому концерті, організованому за підтримки польського інституту в Києві, вперше перед українськими слухачами виступили диригент Павел Пшетоцький та скрипалька Марта Лелек.
Оркестр під орудою Пшетоцького чудово виконав два твори німецького композитора-романтика Роберта Шумана (1810–1856) — увертюру «Манфред» і симфонію № 4 ре мінор та не відомий у нас концерт для скрипки з оркестром польського композитора М. Карловича (1876–1909), сольну партію в якому майстерно зіграла Марта Лелек.
Молодий маестро вразив присутніх високою майстерністю, витонченою і бездоганною технікою диригування, умінням поєднати всі групи оркестру і розкрити повною мірою авторський задум. А в результаті — захопити слухачів своєю концепцією розуміння твору і логікою її розкриття.
Одна з кращих скрипальок Польщі Марта Лелек підкорила слухачів високим професійним рівнем, філігранним стилем гри, дивовижною якістю звуку і неповторністю відчуття твору, котрий виконує.
Як розповів після концерту Павел Пшетоцький, він свого часу навчався у Музичній академії Кракова на факультеті диригування, який закінчив із відзнакою 1985 року. Диригування ораторіальними творами вивчав у Німеччині в Штутгарті. Багато гастролював у Європі, у країнах Південної Америки. Працював у національній опері Варшави, а з березня 2009-го обійняв посаду директора і художнього керівника Краківської філармонії.
Марта Лелек із дев'яти років почала грати на скрипці у класі професора Павла Пучка у Музичній академії в Катовіце. Вищу фахову освіту здобула у Гілдхольській школі музики і драми в Лондоні. Була стипендіаткою Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща, Фундації польської культури, кількох британських фондів. Співпрацює з відомими диригентами, виступає у найкращих залах Варшави, Лондона, Мадрида, проводить майстер-класи на відомому фестивалі в Ірландії — Тhe Summtr Music on the Shannon.
«Це була моя ідея включити до програми твори Р. Шумана, адже цього року у світі відзначають 200-ліття композитора. А ще познайомити ваших слухачів з одним із кращих творів талановитого польського композитора М. Карловича, який за своє коротке життя створив, крім скрипкового концерту, симфонію, вісім симфонічних поем і низку інструментальних творів, — розповів Павел Пшетоцький.— Я вперше приїхав до Києва, як і Марта Лелек, і вперше провів чотири репетиції з чудовим Національним симфонічним оркестром України. Я відчув від самого початку, що його музиканти закохані у свою справу, вони тонко відчувають стилістичні особливості твору. Мені цікаво було працювати із цим колективом і легко знаходити спільну мову з його музикантами».
Сергій ПИРОГОВ
також у паперовій версії читайте:
- «КАЗКА ПРО ШУТА» ВІД АКАДЕМІЇ ТАНЦЮ
- ТВАРИНИ У ЇЇ ЖИТТІ
- КІНЕМАТОГРАФ І ОСОБЛИВОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ІНФАНТИЛІЗМУ
назад »»»