КОСМОНАВТИ МКС
НАКРИЛИ СВЯТКОВИЙ СТІЛ
Ракетно-космічний корабель «Союз» з інтернаціональним екіпажем пристикувався до функціонально-вантажного блоку «Зоря» Міжнародної космічної станції (МКС) в автоматичному режимі. Про це повідомив офіційний представник підмосковного Центру керування польотами Валерій Линдін, передає Укрінформ з посиланням на ИТАР-ТАСС.
«Союз ТМА-17», що стартував з космодрому Байконур 21 грудня, доправив екіпаж наступної тривалої експедиції на МКС, яка працюватиме в космосі до кінця травня. Олега Котова, Тімоті Крімера і Соїті Ногуті зустріли старожили — екіпаж МКС-22 у складі Максима Сураєва і Джеффрі Вільямса, які до прильоту колег накрили святковий стіл. Космонавти об'єднаного екіпажу МКС вивантажили з бортового відсіку «Союзу» частину наукової апаратури, борт документації, особистих речей і свіжі овочі та фрукти.
Програма робіт на МКС-22/23 — насичена і різноманітна. Об'єднаному екіпажу належить модернізувати російський сегмент, зустріти і пристикувати новий модуль «Рассвет» (МІМ-1), який у травні 2010 року доправить на орбіту американський шатл, а також завершити будівництво американського сегмента МКС після доставки модуля NODE-3.
Не менш насиченою є наукова програма. Належить виконати понад сотню різних експериментів, запланованих російськими, американськими і японськими фахівцями, деякі з них на МКС ще не проводилися.
НАЦІОНАЛЬНОМУ ЕКЗИТ-ПОЛУ — БУТИ! Понад тридцять незалежних та політично неупереджених вітчизняних громадських організації підтримали проведення двотурового (17 січня і 7 лютого) екзит-полу (опитування при виході з виборчих дільниць). Проводитимуть його три найвідоміші в Україні соціологічні служби — Фонд «Демократичні ініціативи», Центр імені Олександра Разумкова та Київський міжнародний інститут соціології. З цієї нагоди в Укрінформі відбулась прес-конференція «Підтримай «Національний екзит-пол’2010!», яку організували «Демініціативи» та громадянська кампанія «Новий громадянин», що представляє ці організації.
Головна ідея цього заходу полягала в тому, щоб донести до української громади меседж про всенародний збір коштів для проведення широкомасштабного соціологічного дослідження, у якому на 240 виборчих дільницях будуть опитані понад 13 тисяч осіб. Екзит-пол, на думку учасників засідання, є найбільш об’єктивним і доступним заслоном для любителів політичного шулерства. Попередні екзит-поли, як зауважив директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів, довели свою спроможність у громадському контролі за чесністю та прозорістю виборів.
За словами директора Міжнародного благодійного фонду «Інститут професійного фандрайзингу» Світлани Куц, збирання коштів для втілення національних проектів — нормальний процес, який відбувається в багатьох цивілізованих країнах світу.
Вона нагадала, що саме таким шляхом ішов до своєї перемоги нинішній президент США Барак Обама. «Треба голосувати не тільки своїм голосом, а й своєю гривнею. Ця акція варта того, щоб її підтримали всі українські громадяни»,— закликала пані Куц.