ДО ЛИТВИ — БЕЗПЛАТНО
Україна і Литва вчора підписали угоду про перехід на безплатне оформлення довготермінових віз для українських громадян. Про це повідомив Президент Віктор Ющенко під час спільної прес-конференції з Президентом Литви Далею Грібаускайте.
«Це вже друга угода, коли Україні пішли назустріч по безплатного оформлення віз. Ми це високо цінуємо. Це гарний приклад для розвитку наших відносин з нашими сусідами — членами Європейського Союзу»,— наголосив глава держави.
Віктор Ющенко висловив сподівання, що візит Д. Грібаускайте в Україну стане ще одним важливим кроком у зміцненні відносин між двома державами.
Він задоволений збереженням досягнутої у попередні роки виняткової динаміки українсько-литовського діалогу на найвищому рівні. Глава держави також нагадав, що нинішня зустріч із новообраним Президентом Литви — третя від часу її обрання на посаду.
Президент переконаний, що в основі партнерства України та Литви — «як національні інтереси двох країн, так і спільне бачення національних, регіональних, а також загальноєвропейських перспектив розвитку».
Він також відзначив важливість послідовної реалізації раніше досягнутих двосторонніх домовленостей, зокрема закріплених у Дорожній карті розвитку стратегічного партнерства на 2009–2010 роки.
Глава держави акцентував на тісній взаємодії двох держав у питаннях європейської й євроатлантичної інтеграції України. «Нам дуже важлива ваша підтримка наших європейських та євроатлантичних устремлінь»,— сказав В. Ющенко. За його оцінкою, зараз Україна зробила прогрес у відносинах із ЄС, зафіксований у проекті угоди про асоціацію, яка також передбачає створення зони вільної торгівлі. Віктор Ющенко подякував литовській стороні за її позицію у цих переговорах. «Завдяки вашій підтримці — наших друзів у ЄС — ми можемо оцінювати динаміку цих відносин за останні роки як виключно позитивну»,— додав він.
Президент України також відзначив зацікавленість нашої держави у розвитку співпраці у сфері енергетики, зокрема йдеться про поставки електроенергії до Литви, розвиток співпраці в ядерній енергетиці, участь у багатосторонньому проекті Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору.
У свою чергу, Президент Литви заявила, що співпраця з Україною викликає чималий інтерес. Вона запевнила, що Литва як член ЄС надалі надаватиме Україні підтримку у проведенні політики євроінтеграції. «Ми допоможемо як держава, яка п’ять років тому вступила до Євросоюзу,— поділимося досвідом переговорів і реформ, підготовки країни до випробувань бути членом ЄС, що є більш демократичним, розвинутим і допомагає розвивати країну, захищає права людини, поглиблює демократичні процеси»,— сказала Д. Грібаускайте.