Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА УКРАЇНА І СВІТ
ЄВРОАТЛАНТИЧНИЙ МІСТ ВИСТОЯВ
Днями у заміській резиденції американських президентів Кемп-Девіді відбувся саміт Європейський Союз — Сполучені Штати Америки. Делегацію ЄС очолював головуючий у цьому об'єднанні до кінця поточного року французький президент Ніколя Саркозі та голова Європейської комісії Жозеф Мануель Баррозу.

Для президента Джорджа Буша, котрий допрацьовує останні місяці у Білому домі, це був заключний саміт. Проте не лише ця диспозиція визначала загальну атмосферу і результати зустрічі. Вирішальне значення мають нагальні проблеми, які обтяжують євроатлантичну співпрацю.
На порядку денному переговорів головним питанням була протидія наслідкам глобальної фінансової кризи. Євросоюз закликав США до більшої відповідальності у фінансових справах. Адже фактично у стратегіях подолання нинішніх економічних проблем нівелювалися відмінності, що існують між європейською і американською соціально-економічними моделями. Традиційно вважається, що європейська модель, незважаючи на певні національні та регіональні відмінності, загалом є більш соціально орієнтованою, ніж американська. Остання віддає перевагу індивідуальній економічній свободі, а не соціальній солідарності.
Неоліберальний економічний курс, котрий впродовж двох президентських термінів сповідувала адміністрація Джорджа Буша, зробив демонтаж американської системи соціального забезпечення, створеної за часів Франкліна Рузвельта. Одначе тепер в умовах спаду американської економіки та посилення соціальних ризиків «неоліберали» були змушені вдатися до випробуваних методів державного регулювання, включно зі «священною коровою» вільного ринку, якими є біржа і банки. Погоджений курс ЄС і США може пом'якшити нинішню фінансову кризу, але не позбавить глобальну економіку від нових циклічних криз.
На зустрічі в Кемп-Девіді обговорювалися також політичні суперечності між ЄС та США. Зокрема, у «гумористів» виникало питання, чому в Америці за Буша стало менше демократії? З'ясувалося, що це не дивно, адже Сполучені Штати демократію «експортують». Втім, у нових демократіях справи йдуть не надто добре. Вашингтон веде переговори з Іраком про виведення американських військ до кінця 2011 року. Напруженою лишається ситуація в Афганістані. Напередодні євроатлантичної зустрічі у Брюсселі відбулося засідання у форматі комісії Європейський Союз — Куба. Тим самим ЄС продемонстрував самостійність своєї зовнішньої політики, але великі сподівання Росії на поглиблення суперечностей між Євросоюзом і США поки не виправдалися. Спільних інтересів між Сполученими Штатами та ЄС усе ще більше, ніж конфліктів.
також у паперовій версії читайте:
  • ФІНІШ БЛИЗЬКО
  • КАРАБАХ: ГЛУХИЙ КУТ
  • ПРОБЛЕМИ «ЦЮРІХСЬКИХ ГНОМІВ»
  • ПОЛЯКИ ПЕРЕЙМАЮТЬ НАШ ДОСВІД?

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».