Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА УКРАЇНА І СВІТ
НОВИЙ ВИТОК НАПРУЖЕННЯ
Ухвалене російським керівництвом рішення про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії несе загрозу миру і стабільності у нашому регіоні й на європейському просторі, підриває існуючий міжнародний порядок, порушує цілісність принципів, закріплених у статуті ООН та інших міжнародно-правових актах, є нелегітимною зміною державних кордонів і виявом тиску і силового втручання. Про це йдеться у заяві Президента України Віктора Ющенка у зв'язку з визнанням Російською Федерацією незалежності Південної Осетії та Абхазії, текст якої розміщено на офіційному Інтернет-представництві глави держави.

Як зазначається у заяві, 26 серпня цього року Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв усупереч численним закликам міжнародного співтовариства підписав укази про визнання незалежності Південної Осетії й Абхазії.
«Трагедія грузинського, зокрема і південноосетинського народу, воєнний конфлікт між Росією та Грузією стали жорстким викликом не тільки для Кавказького регіону, але й для Європи та усього цивілізованого людства»,— наголосив Віктор Ющенко.
«Україна засуджує визнання Росією незалежності самопроголошених утворень і закликає російське керівництво повернутися до міжнародно-прийнятих норм і принципів врегулювання конфлікту та дотримання досягнутих міжнародних домовленостей.
Україна також розраховує на об'єднання зусиль міжнародної спільноти щодо відновлення територіальної цілісності Грузії та заявляє про свою готовність щодо активної участі у цьому процесі»,— йдеться у заяві Президента України.
Невизначеною є ситуація у Раді Безпеки ООН. Росія та США блокували проекти резолюцій одна одної з грузинського питання. Сполучені Штати наполягають на закріпленні у цьому документі положення про безумовну територіальну цілісність Грузії. З цим категорично не згодна Росія, яка залишила посилений військовий контингент у Абхазії й Південній Осетії. Навколо цих територій створюється «буферна зона» на грузинській території. Російська дипломатія відмовилася вести з цього приводу переговори з грузинським президентом Михаїлом Саакашвілі. Це означає черговий виток напруження на Кавказі.
Події навколо Абхазії та Південної Осетії навряд чи є симптомом кінця однополярного світу. Зрештою, після визнання незалежності грузинських автономій настане час неабиякого випробування впливу Росії у сучасному світі. Найнебезпечнішим є те, що систематичне нехтування провідними світовими державами фундаментальними нормами міжнародного права стає головним викликом глобальній безпеці. Світ скочується не просто до часів нової «холодної війни», а постійно ризикує опинитися на межі збройного протистояння. Дедалі більше країн переконуються у слушності висновку про те, що у джунглях сучасних міжнародних відносин виживає сильніший.
також у паперовій версії читайте:
  • КАШМІРСЬКИЙ ВІДГОМІН КОСОВА
  • ШОС УЗГОДЖУЄ ПОЗИЦІЇ
  • ІРАН ГРАЄ НА НЕРВАХ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».