Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА БЕЗПЕКА
«КОРОВ'ЯЧИЙ СКАЗ» І СТІЧНІ ВОДИ

Губчастий енцефаліт, або хвороба Крейтцфельдта-Якобі — прогресуюче руйнування нервових клітин мозку. Цю недугу викликають не бактерії або віруси, а білкові молекули зі спотвореною тривимірною структурою — пріони. Приєднуючись до здорових білків, пріони можуть спричиняти в них структурні перетворення, що призводить до порушення функцій організму.
Людина може заразитися пріонами, що містяться в їжі, оскільки вони не руйнуються в травному тракті. Проникаючи через стінку тонкого кишківника, пріони в кінцевому результаті потрапляють в центральну нервову систему. Вони можуть проникати в тіло й іншими шляхами, зокрема при внутрішньом'язовому введенні препаратів. Пріони погано піддаються знищенню — витримують високі температури, дію багатьох хімічних антисептиків і випромінювання. Досі було не відомо, чи можуть пріони, проникаючи в каналізаційні мережі зі скотобоєнь та підприємств з упаковки м'яса, виживати за стандартних схем очищення стічних вод.
Джоел Педерсен і його колеги поставили експеримент, відтворивши процес очищення стічної води. Експеримент засвідчив, що пріони можна виявити у побічних продуктах очисних споруд, котрі використовуються, зокрема, як добрива.
Автори роботи зазначають, що повідомлень про виявлення пріонів у стічних водах або у відстійниках раніше не було зафіксовано. Водночас вони наголошують, що існуючі тести не досить чутливі до низьких доз пріонів, які там можуть бути присутні.

також у паперовій версії читайте:
  • ДОСИТЬ ОТРУЮВАТИ СОБІ ЖИТТЯ!
  • ГІРКИЙ ПРИСМАК СОЛОДКИХ НАПОЇВ
  • «КАМ’ЯНІ ДЖУНГЛІ»: СПЕКА І ЛЮДИ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».