Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА КУЛЬТУРА
МУЗИЧНЕ ВІТАННЯ З ОРЕНБУРГА
Під час ХІ міжнародного фестивалю «Київські літні музичні вечори» в Центральному парку культури і відпочинку Києва відбувся концерт «Пісенне розмаїття» Оренбурзького державного академічного російського народного хору.

Колектив відзначає своє 50-ліття. Його засновники — заслужені артисти Росії: талановитий музикант, знавець народної творчості Яків Хохлов і його сподвижниця Людмила Райкова. Їхні традиції підтримав композитор, заслужений діяч мистецтв Володимир Позднєєв, який нині керує колективом.
Виступи хору приваблюють оригінальним, самобутнім репертуаром, який з любов’ю, неначе квіти в чудовий букет, збирали виконавці. До золотого фонду колективу ввійшли пісні, танці, вокально-хореографічні постановки, які відображають характер, побут народу і видатні події його життя: «Пугачовська вольниця», «Площа Перемоги», «Здрайстуй, земле цілинна»...
Перед початком концерту слухачів привітав Віктор Ренів — директор департаменту по культурі і мистецтва адміністрації Оренбурга, міста, у якому Тарас відбував солдатську службу.
Вивчення фольклору багатьох національностей, які заселяють край, втілилось у вокально-симфонічну сюїту «Оренбуржжя моє», композиції «Поема про хліб», «Велич Уралу». Розпочався концерт піснею «Люблю Урал», його змінила старовинна козацька пісня «Ой ти батенько, Оренбург-місто». З великим натхненням її виконав соліст Михайло Хорошилов. Артисти в колоритних козацьких строях і меткі чарівні козачки підкорили своїм мистецтвом киян.
Ансамбль складається з хору (хормейстер — Олександр Коробейніков). Запальні танці виконувала танцювальна група (балетмейстери — заслужений артист РФ Сергій Єрьомін та Сергій Тишков). Колективи об’єднує оркестр народних інструментів (керівник — Анатолій Тищенко). Оркестр не тільки акомпанує хору, танцювальному колективу, а й виконує музичні твори, чаруючи слухачів віртуозними пасажами і ніжними співучими мелодіями. Артисти виконували не тільки пісні і танці, а й сцени масових свят, обрядів. Слухачам сподобалось попурі на теми пісень Г. Пономаренка, виступи солісток Наталії Юдіної, Наталії Нікіфорової і Лариси Дуки. Оренбурзький державний академічний російський народний хор — лауреат всеросійських і міжнародних конкурсів. Востаннє цей талановитий колектив відвідав нашу столицю 20 років тому, тож Посольство Росії в Україні зробило чудовий подарунок киянам, запросивши його знову.

Раїса ВАХРАМЄЄВА
також у паперовій версії читайте:
  • «ЕФЕКТ ПРИСУТНОСТІ» ВІТЧИЗНЯНОГО КІНО
  • ШЕДЕВР ЙОЗЕФА ГАЙДНА УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».