Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА УКРАЇНА І СВІТ
КОНТРНАСТУП «ДЯДЬКА СЕМА»
Консервативні республіканці в Сполучених Штатах не раз критикували адміністрацію Джорджа Буша за суттєве «полівіння» країн Латинської Америки. Зазначена тенденція далася взнаки 2002 року, коли до влади у Венесуелі прийшов популіст та лівий радикал Уго Чавес. Свої успіхи він пояснював втомою латиноамериканців від традиційного домінування в регіоні американського «дядечка Сема».

Незабаром «ліві» та соціал-демократи прийшли до влади в більшості латиноамериканських країн. Винятком залишилася лише вірна союзу зі США Колумбія. Саме колумбійський плацдарм Вашингтон, на думку Уго Чавеса, активно використовує для стабілізації «лівих» режимів у Латинській Америці.
Нагадаємо, що місяць тому напруження виникло після вбивства колумбійськими військами своїх ліворадикально налаштованих бойовиків на території Еквадору. Відповіддю на ці провокації «американського імперіалізму» стала радикалізація «соціалістичних перетворень» у Венесуелі. Днями президент Уго Чавес оголосив про приватизацію найбільшого металургійного підприємства в країні. Після завершення націоналізації нафтовидобувного сектора кістяк венесуельської економіки опинився під державним контролем.
Однак упевнені перемоги на внутрішньому фронті були затьмарені для венесуельського лідера дестабілізацією ситуації в сусідній Болівії. Це не випадково, адже ще полум’яний революціонер Ернесто Че Гевара починав партизанську боротьбу саме з Болівії, яка є геополітичним центром всієї Латинської Америки. Тому президент Венесуели активно підтримав свого болівійського колегу Ево Моралеса, який відмовився визнати підсумки референдуму про широку автономію болівійської провінції Санта-Крус. Про це йшлося ще два роки тому, коли «лівий» Ево Моралес переміг на президентських виборах. Тепер Уго Чавес звинуватив американський імперіалізм та болівійських олігархів у підтримці сепаратизму в цій газовидобувній провінції, унаслідок чого Болівія ризикує бути поділеною на багату північ та бідний південь.
Збройні сили Болівії, які відіграють важливу роль у місцевій політиці, не підтримали «лівого» президента Ево Моралеса. Намагаючись зберегти єдність країни, той приставив на вимогу «правої» опозиції провести загальнонаціональний референдум з питання довіри чинному президенту та призначеним ним губернаторам провінцій. Тож цьогорічне літо в Болівії обіцяє бути особливо «гарячим». Від результату внутрішньополітичної боротьби в цій країні залежатиме посилення впливу США на регіон або зміцнення позицій Уго Чавеса.
також у паперовій версії читайте:
  • СОТ ЯК ДЗЕРКАЛО ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ
  • НА АНТИТЕРОРИСТИЧНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН
  • ПОЗАЧЕРГОВІ ВИБОРИ В СЕРБІЇ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».