Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА ЕКОНОМІКА
МЕЖА БІДНОСТІ ЗРОСТАЄ, АЛЕ БІДНИХ НЕ МЕНШАЄ
В Україні з 2001 року доходи найбідніших громадян зросли майже втричі (з 172 грн у 2001 до 500 грн у 2007 році), але при цьому бідність залишається на рівні 28%.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства праці та соціальної політики України, про це заявив заступник міністра Віктор Іванкевич під час свого виступу на Міжнародній конференції з питань подолання бідності, яка відбулася в Києві під егідою ООН.

Заступник міністра наголосив, що подолання бідності є одним з пріоритетних напрямів соціальної політики в Україні. Тепер, за його словами, головні зусилля уряду спрямовані на збільшення заробітної плати; розвиток соціального страхування як засобу захисту особи та її сім’ї від втрат доходу; підвищення рівня зайнятості населення; удосконалення способів надання адресної соціальної допомоги та соціальних послуг; соціальний захист непрацездатних громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями; соціальну підтримку сімей з дітьми та дітей, позбавлених батьківського піклування; поліпшення житлових умов соціально вразливих верств населення.
Віктор Іванкевич нагадав, що за останній рік реальні доходи населення зросли на 12,8%, зокрема реальна заробітна плата — на 12,5%. Позитивна динаміка спостерігається і в 2008 році. За січень-лютий реальні доходи збільшилися на 22,1%, а реальна заробітна плата — на 15,5%.
«В основі розв’язання проблеми бідності лежить принцип соціальної справедливості, тобто встановлення гарантій рівності громадян перед законом, забезпечення рівних можливостей соціального та матеріального добробуту. Ми реалізовуємо його, спираючись на світовий досвід»,— сказав посадовець.

СТАН — НЕВПЕВНЕНІСТЬ
Експерти зауважили зростання невпевненості у світовій економіці — про це йшлося на Міжнародній конференції з питань подолання бідності, організованій ООН у Києві.
«Ця невпевненість проявляється дедалі більшими труднощами, пов’язаними з високою інфляцією, зокрема в Україні. Ідеться про ціни на продуктові товари та енергоносії, а також про різке зниження темпів розвитку економіки в таких державах, як Казахстан, Туреччина, країни Балтії»,— зазначила під час виступу помічник Генерального секретаря ООН і асистент Адміністрації ПРООН Корі Удовічкі.
На думку постійного координатора системи ООН в Україні Френсіса О’Доннелла, економічні реформи в багатьох країнах нині не дають бажаних результатів, економічний розвиток сприяє подоланню бідності населення, порушується принцип справедливого розподілу доходів і, таким чином, світ опиняється перед загрозою глобальної кризи.
Щодо ситуації в Україні, на думку Ф. О’Доннелла, найгіршою вона є в сільській місцевості, де понад 40 відсотків громадян живуть у бідності. Він наголосив також на нерозвинутості інфраструктури на селі та на обмеженому доступі до закладів системи охорони здоров’я.
«Для України бідність є досить новим явищем, викликаним перерозподілом ресурсів під час історичних змін у країні на шляху до ринкової економіки»,— зазначив він, додавши, що глобальний стрибок цін загрожує подальшим збільшенням масштабів бідності в Україні.

У ФРАНЦІЇ — ІНФЛЯЦІЯ
Рівень інфляції у Франції в березні сягнув рекордної за останні 17 років позначки. Порівняно з аналогічним періодом минулого року споживчі ціни в країні підвищилися на 3,2 відсотка, повідомляє Укрінформ з посиланням на агентство Франс-прес.
Темпи зростання цін у Франції є найбільшими з серпня 1991 року. Інфляція в березні 2008-го, порівняно з лютим, становила 0,8 відсотка, що є рекордом з 1987 року. У лютому інфляція за рік дорівнювала 2,8 відсотка.
На думку французьких економістів, основною причиною цих явищ стало швидке зростання цін: 2,7 відсотка за березень та 12,7 відсотка за весь рік на енергоносії і 0,4% за місяць та 5,3% за рік — на продовольство.
Інфляція в зоні євро сягнула 3,5 відсотка, що є абсолютним рекордом від часу запровадження європейської валюти. Стримування високих темпів підвищення цін є головною метою політики Європейського центробанку (ЄЦБ), який для цього утримує ставку рефінансування на рівні чотирьох відсотків.
також у паперовій версії читайте:
  • ІЗ РЕЗЕРВОМ НАДІЙНІШЕ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».