Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА УКРАЇНА І СВІТ
ЗА ДІАЛОГ З ТАЛІБАМИ
Міністр оборони Великої Британії і прем’єр-міністр Пакистану вважають, що лише діалог з талібами може привести до закінчення війни з ісламськими партизанами.

«Залагодження конфліктів полягає в умінні переконати людей, які вірять у насилля як спосіб досягнення своєї мети, що тієї самої мети вони можуть досягти шляхом переговорів. А це означає необхідність налагоджувати контакти і вести переговори з людьми, чиї погляди радикально відрізняються від власних»,— сказав британський міністр оборони Дез Браун в інтерв’ю газеті «Дейлі телеграф».
При цьому урядовець послався на досвід, здобутий ним в Ольстері, де він вів переговори з керівниками Республіканської армії, яку вважали терористичною організацією. Глава британського уряду, проте, поки що визнав, що не уявляє собі мирних перемов з «Аль-Каїдою», але «з талібами зовсім інакше», так само, як і з ліванською «Хезболлою».
«Не всі таліби думають, що можуть чогось досягти тільки шляхом війни. Не всі вони керуються ідеологією. З ними треба розмовляти і намагатись перетягнути на наш бік»,— пояснив Дез Браун.
Міністр оборони є вже другим впливовим британським політиком, який упродовж останніх днів висловився за переговори з мусульманськими партизанами. Два тижні тому в інтерв’ю для газети «Гардіан» Джонатан Пауелл, один з найближчих радників колишнього прем’єра Тоні Блера, заявив, що Захід має спробувати знайти точки дотику не тільки з талібами, «Хезболлою» чи «Хамасом», а й «Аль-Каїдою».
Наприкінці минулого року британські дипломати і військові у південній частині провінції Гельманд, за ситуацію в якій вони відповідають, намагались схилити на свій бік значну групу талібів, пропонуючи їм гроші і посади в урядовому війську й адміністрації. Коли інформація про це дійшла до Кабула, то підтримуваний американцями президент Хамід Карзай обурився й вислав з країни двох дипломатів (з Великої Британії й Ірландії), які намагались домовитись з талібами.
Переговори замість війни запропонував талібам інший союзник США — Пакистан. Юсуф Реза Гілані, прем’єр-міністр нового уряду, оголосив, що його кабінет перегляне попередню політику президента Первеза Мушараффа, який виконував всі прохання і побажання Вашингтона.
На думку Гілані, проамериканська позиція глави держави спричинилася до поширення тероризму і до громадянської війни на афгансько-пакистанському кордоні. «Розмовлятимемо з кожним, хто готовий скласти зброю і шукати розв’язання проблем Пакистану мирними засобами»,— запевнив прем’єр-міністр країни.
«Ми готові до мирних перемов»,— відповіли пакистанські таліби, які беруть приклад зі своїх афганських сусідів та допомагають їм у війні із західними військами.
Однак мулла Факір Мохаммед, заступник еміра пакистанських талібів, заявив: «Починаючи переговори з урядом, ми не припинимо бойових дій проти військ, які окупували Афганістан».

Євген ПЕТРЕНКО
також у паперовій версії читайте:
  • У ПОШУКАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ СТРАТЕГІЇ
  • «ЗАЛІЗНИЙ ХРЕСТ» ПОВЕРТАЄТЬСЯ?
  • ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОГОВОРУ РЕФОРМ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».