Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА КУЛЬТУРА
ЯК «ЛЮДИНА-АМФІБІЯ» ПІДКОРИЛА СВІТ
Фільмом «Людина-амфібія», що з тріумфом демонструвався у 1962 році на екранах СРСР, у радянському кінематографі почався відлік картин, яким вдалося подолати 60-мільйонний рубіж (попередній рекорд належить комедії Ельдара Рязанова «Карнавальна ніч», що зібрала 48,64 млн глядачів). «Людину-амфібію» 45 років тому в кінотеатрах подивилося 60 млн глядачів.

Цей факт не можна вважати випадковим: автори стрічки ставили перед собою завдання не тільки вразити уяву радянського глядача, але й «переплюнути» Голлівуд («наздогнати і перегнати Америку»).
Ідея створити фільм, у якому вправно закручений мелодраматичний сюжет поєднувався б з трюковою видовищністю, була навіяна процесами, що відбувалися в західному кінематографі. У 1950-их роках там на перше місце ставили саме видовищність. Вважалося, що саме такі картини наочно демонстрували переваги великого екрана перед телевізійним. Оскільки в СРСР телебачення вже наступало кінематографу на п’ятки, керівники «Держкіно» вирішили піти шляхом створення хоч і дорогого, але видовищного фільму.
Основою сюжету «Людини-амфібії» став однойменний роман Олександра Бєляєва. Прем’єра відбулася в січні 1962 р., а на початку літа картина вже вийшла на рекордні показники: її збори сягали 40-мільйонної позначки. Усі міста, де демонструвався фільм, охопив ажіотаж: квитки на сеанси розкуповували за декілька днів. Виконавці головних ролей — Володимир Коренєв, Анастасія Вертинська і Михайло Козаков — миттю перетворилися в національних кумирів. Пізніше Іхтіандр-Коренєв зізнавався: «Після виходу фільму моя популярність серед жінок була просто неймовірною. Досить сказати, наприклад, що весь під’їзд до шостого поверху був розмальований губною помадою. Довелося робити ремонт за свій рахунок».
також у паперовій версії читайте:
  • ПОЕТЕСУ ВІДЗНАЧИЛИ В НІМЕЧЧИНІ
  • ...І ВИЙШЛА «ДРУЖБА»
  • СОНЯЧНИЙ ТАЛАНТ СОФІЇ РОТАРУ
  • ЗАМРІЯНЕ МІСТО ОЛЕНИ КОРЧИНОЇ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».