Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА РОЗМАЇТТЯ
ПРО ЩО РОЗПОВІВ СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ РУКОПИС

Авторство Гіперіда з'ясувала дослідниця з Риги Наталія Чернецька. Їй вдалося прочитати, що у морській битві греків із персами при Саламіні (480 рік до н. е.) із боку еллінів брало участь 220 кораблів. Про битву при Херонеї (338 рік до н. е.), коли македонці під командуванням царя Філіпа II і його сина Александра (майбутнього Александра Македонського) розбили об'єднані сили Афін і Беотії, Гіперід написав, що поразка афінян була випадковою, а не результатом стратегічного прорахунку.
Гіперід був прихильником і послідовником найбільшого афінського оратора й політика Демосфена. Зі знайденого тексту випливає, що суд над Демосфеном відбувся після битви при Херонеї, а не до неї, як вважалося досі.
«Палімпсест (повторно використаний пергамент) Архімеда» входить до частини великої рукописної книги, створеної у Константинополі в XIII ст. Про існування праці великого математика «Про метод механічного доказу теорем», стертої середньовічним переписувачем, учені дізнались за допомогою сучасного методу рентгенівської флуоресцентної спектроскопії. Тоді ж з'ясувалося, що серед зіскоблених із пергаменту текстів є не лише фрагменти з робіт Архімеда, а й інші твори: промови Гіперіда, філософський коментар до Арістотеля, неоплатонічний текст, розрізнені сторінки з житія якогось святого. Їх читання і атрибуція зайняли роки, остаточну публікацію віднайдених творів заплановано на 2008 рік.
«Палімпсест Архімеда» вперше знайшли 1906 року. У 1920-х роках він безслідно зник і знову з'явився лише 1998 року. Анонімний колекціонер передав книгу в художній музей Уолтера в Балтиморі для реставрації й прочитання.


ПАСПОРТИЗУЮТЬ УСІХ
В Аргентині ухвалили закон, відповідно до якого кожен кінь у країні мусить мати «паспорт».
Як сказав журналістам автор неординарного законопроекту сенатор Енріке Салзманн, «нині кожен власник тварини матиме документ, такий самий, як, скажімо, технічний паспорт на автомобіль».
Крім того, за словами сенатора, «для постійного контролю за пересуваннями кожного коня в тіло тварини вживлять мікрочип».
Законодавець повідомив, що в такий спосіб влада Аргентини має намір викорінити конокрадство, що останнім часом набуло загрозливого характеру. На його думку, запровадження електронних «кінських паспортів» допоможе ефективніше боротися з крадіжками й збутом поцупленої худоби.

також у паперовій версії читайте:
  • СВІТСЬКА ХРОНІКА
  • ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
  • МАНДРИ
  • ФАКТ
  • СКАНВОРД

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».