Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА СВІТ: ЩО? ДЕ? КОЛИ?
САДДАМА ХУСЕЙНА ЗАСУДИЛИ ДО СМЕРТНОЇ КАРИ
Найгучніший судовий процес останніх десятиліть завершився в Багдаді. Трибунал оголосив вирок екс-президентові Іраку: його засудили до смертної кари через повішення.
Такий суворий вирок може спричинити небачену навіть у цій країні хвилю насилля — побоюються в країні. Адвокати колишнього лідера назвали рішення суду незаконним та політичним і заявили про початок процедури оскарження.

Проте вищий трибунал Іраку визнав екс-диктатора винним у злочинах проти людства. З сімох його поплічників виправдали лише одного — за браком доказів. До страти засудили й зведеного брата Хусейна — Барзана Ібрагіма. Кількох урядовців періоду правління диктатора засудили до довічного ув'язнення, решта отримали по 15 років в'язниці. Сам Хусейн був шокований вироком. Він заявив, що не визнає легітимності суду, але пробачає його.
Справа, у якій засудили Хусейна, стосувалася вбивства ста сорока восьми шиїтів містечка Ед-Дуджейль у 1980-х роках після того, як там напали на президентський кортеж. Столичні шиїти рішення трибуналу вітали масовими гуляннями.
Інший процес, у якому колишнього президента обвинувачують у масових репресіях проти іракських курдів, ще не дійшов завершальної стадії. Проте до другого вироку Хусейн може не дожити. Згідно з іракським законодавством страта відбудеться протягом місяця.
Після оголошення в Багдаді вердикту суду в передмісті столиці виникли сутички американських та іракських військ з бойовиками-сунітами.
А шиїти натомість вийшли на вулиці міста, святкуючи перемогу над колишнім диктатором. Не обійшлося без стрілянини в повітря. Як повідомила поліція, від випущених куль загинула одна жінка й поранено 10 людей.
Смертний вирок Саддаму Хусейну, як заявив посол США в Багдаді Залмай Халілзод означає «кінець розділу» в іракській історії, пов'язаній з його режимом, і дає іракцям шанс об'єднатися.
Міністр закордонних справ Великої Британії Маргарет Беккетт також вітає вирок Хусейну і його прибічникам.
Уряд Ірану, який у 1980-х вів з режимом Хусейна війну, заявив, що смертна кара — це «мінімум того, на що заслужив Саддам».
Тим часом верховний уповноважений ООН з прав людини Луїза Гарбу закликала Ірак не допустити страти Саддама Хусейна, навіть якщо протест його адвокатів буде відхилений.
За словами Гарбу, справедливий апеляційний процес є невід'ємною частиною справедливого суду. «Це особливо важливо у даному випадку смертельного вироку,— сказала вона.— Засуджені повинні мати всі можливості для справедливого розгляду їхніх апеляцій». «Однак хоч би яким був результат апеляції, я сподіваюся, що уряд Іраку дотримуватиметься мораторію на страту»,— вважає колишній член Верховного суду Канади.
також у паперовій версії читайте:
  • НІМЕЧЧИНА СПРИЧИНИЛА ЕЛЕКТРИЧНИЙ «ПРИНЦИП ДОМІНО»
  • ПОМЕР ПОЛЬ МОРІА
  • КИТАЙ СТАЄ НАЙЗАМОЖНІШОЮ КРАЇНОЮ У СВІТІ
  • ТАДЖИКИСТАН ОБРАВ СТАБІЛЬНІСТЬ

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».