Головна
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Вiвторок Жовтень 14, 2014
Головні новини
За пенсіями до ПФ звернулося 64 тис.переселенців У зв’язку з переїздом через воєнні дії на ... (12 Жов 2014)
Добра воля Не­що­дав­но бу­ли ... (12 Жов 2014)
Як Москва сама себе висікла 7 сеп­ня уряд Ро­сії на ... (12 Жов 2014)
Турецький Кіссінджер іде вгору Ре­джеп Та­йп Е­до­ган ... (12 Жов 2014)
Союз держав-ізгоїв У Мос­кві дня­ми ... (12 Жов 2014)
Активізація дипломатичних маневрів навколо Ураїни Чергове загострення військово-політичного ... (12 Жов 2014)
План Путіна Пе­зи­дент о­сії ... (12 Жов 2014)
Штайнмаєр вважає Порошенка й Путіна відповідальними за ... Міністр закордонних справ Німеччини ... (12 Жов 2014)
УКРАЇНА – НАТО Учо­ра в Уель­сі ... (12 Жов 2014)
ДЕМОКРАТИЧНА УКРАЇНА РОЗМАЇТТЯ
ЗНАЙДЕНО ГОЛОВУ МАМОНТА

Археологічні розкопки у цьому регіоні тривають протягом восьми десятиріч. Розкопки, проведені археологами 1929 року в Юровичах, підтверджують той факт, що це село є місцем найдавнішого поселення людини в Білорусі. Саме тут 26 тисяч років тому на річці Прип'ять розташувалася стоянка первісної людини. Окрім цієї стоянки, у районі населеного пункту Юровичі відкрито поселення на березі озера Литвин, селище VIII–IX століть і городище X–XIII століть. Припускають, що це городище було стародавнім містом Київської Русі.


ПАРОПЛАВ-МУЗЕЙ
Плавучий музей пам'яті жертв фашистської диктатури генерала Франко спочатку відвідав порт Мугардос, а потім вирушив у порт Ферроль (Іспанія), повідомляє канцелярія з питань культури уряду автономної області Галісія.
Йдеться про щойно відновлений на судноверфі міста Ферроль старовинний пароплав «Ідрія II», який галісійський регіональний уряд вирішив використовувати як «Корабель пам'яті», щоб «знайомити молоде покоління з трагедією, пережитою Галісією та Іспанією в роки зловісного режиму», наголошується в повідомленні. Там також зазначається, що «відкриття нового музею — данина пам'яті тим, хто захищав демократію і свободу».
Відвідувачі плавучого музею зможуть ознайомитися з кількома виставками, розгорнутими на борту судна. Одну з них під назвою «Мученики моря» присвячено морякам, репресованим у часи диктатури.
У музеї розміщені фотографії, списки потерпілих, їхні листи, спогади.
На пароплаві мають намір демонструвати стару кінохроніку, проводити зустрічі громадськості з ветеранами, конференції й лекції про часи диктатури, концерти.
У портовому місті Ферроль «Корабель пам'яті» пропонує відвідувачам вирушити у морську екскурсію в замок Сан-Феліпе, де у часи франкізму було страчено сотні супротивників режиму.
Генерал Франциско Франко, що проголосив себе «каудильо» (вождем) народу, підняв заколот проти законного уряду іспанської республіки 18 липня 1936 року. Після перемоги, за допомогою Гітлера і Муссоліні, в трирічній громадянській війні, він установив в країні тоталітарний режим, який був повалений зі смертю диктатора 1975 року.
У роки громадянської війни загинуло більш як мільйон іспанців. 150 тисяч було знищено в ході післявоєнних політичних репресій. 500 тисяч пройшли через в'язниці й концтабори. 30 тисяч іспанців дотепер знаходяться в списках зниклих безвісти.

також у паперовій версії читайте:
  • ЩО Б ПРИГОТУВАТИ?..
  • СВІТСЬКА ХРОНІКА
  • РЕКОРДИ
  • ФАКТ
  • СКАНВОРД

назад »»»


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.u».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».