Єврокубки: Україну представить квартет найкращих

Rate this item
(0 votes)

Два з чо­ти­рьох ук­ра­їн­ських учас­ни­ків фут­боль­них єв­ро­куб­ків по­до­ла­ли си­то ква­лі­фі­ка­цій­них ра­ун­дів. До дніп­ро­пет­ров­сько­го «Дніп­ра» і хар­ків­сько­го «Ме­та­лі­ста» на ста­дії гру­по­вих тур­ні­рів при­єд­на­ють­ся ба­га­то­річ­ні лі­де­ри віт­чиз­ня­но­го фут­бо­лу — до­нець­кий «Шах­тар» і ки­їв­ське «Ди­на­мо».

Дуже прикрою в останньому раунді кваліфікації Ліги Європи була втрата луганської «Зорі». Підопічні Юрія Вернидуба не були фаворитами протистояння з голландським «Феєноордом», мало було надій на вихід луганчан до наступного раунду і після нічиєї в Києві з рахунком 1:1.
Коли ж на старті другого тайму матчу в Роттердамі господарі повели з рахунком 3:0, то прихильники «Зорі» стали сподіватися хіба що на гол престижу. Але команда стрибнула вище голови — вже до 80-ї хвилини рахунок був 3:3, і цей результат сенсаційно виводив до групової стадії саме український клуб.
На 55-й і 79-й хвилинах відзначився Малиновський, а на 71-й хвилині забив Білий. До найяскравішої перемоги в новітній історії команді Вернидуба забракло якихось секунд — уже в доданий арбітром час темношкірий гігант Ману протиснув кількох захисників «Зорі» і з кількох метрів проштовхнув м’яч у ворота гостей — 4:3.

«Дніпро» і «Металіст» зі своїми завданнями впоралися, хай і без особливого блиску. Дніпропетровці після домашньої (київської) перемоги над хорватським «Хайдуком» (2:1) у Спліті награли на 0:0, хоча слушних нагод для взяття воріт не бракувало в обох колективів.
«Металіст» зі своїм суперником — польським «Рухом» із Хожува мучився ще довше. 180 хвилин протистояння не принесли забитих м’ячів, і в київській зустрічі розпочався овертайм. Саме в додаткові 30 хвилин харків’яни дотисли своїх менш кваліфікованих опонентів — гол із пенальті забив Хав’єр, перед тим поляки ще опинилися в меншості через вилучення воротаря. Попри чисельну меншість «Рух» до останніх секунд намагався забити рятівний гол.
Наприкінці останнього тижня літа у Швейцарії відбулося жеребкування осіннього етапу змагань. Єдиний представник України в елітарній Лізі чемпіонів — донецький «Шахтар» на груповій стадії турніру зіграє в групі Н. Суперниками донеччан, які сіялися з другого кошика, стали португальський «Порту» (з першого кошика), іспанський «Атлетик» із Більбао (з другого) і білоруський БАТЕ (з останнього).
Головний тренер клубу Мірча Луческу так прокоментував результати жеребкування: «У нас дуже збалансована, рівна група, немає яскраво виражених лідерів. Так що події можуть розвиватися непередбачувано. Нинішній «Порту» відрізняється від команди 3–4-річної давності. Але це все одно добре, тому що, завершивши попередній цикл уже з оновленим складом, вони намагатимуться утримати високий рівень.
Шкода, що ми не можемо грати вдома і використати цю перевагу. Однак сподіваюся, що там, де будемо виступати, вдасться переконати публіку вболівати за «Шахтар» — нашою видовищною грою, поведінкою, ставленням до вболівальників, результатами», — заявив Луческу.
«У «Атлетика» зараз новий стадіон, який весь заповнюється на кожній грі. Той регіон у районі Сан-Себастьяна дуже цікавий. Це — зона басків. Люди там дуже пишаються своїм походженням і всією душею вболівають за команду, гравці якої, як правило, є місцевими уродженцями. Тому міцні традиції та велика мотивація.
Не будемо також забувати, що іспанський чемпіонат — один із найсильніших у світі. І цей клуб рівняється на провідні команди — мадридські «Реал» і «Атлетико», а також «Барселону».
Що ж до БАТЕ, то ми постараємося отримати найбільш важливу інформацію про них. Хоча можу сказати, що незалежно від турніру цей клуб завжди приносить сюрпризи. Але нам не потрібні такі сюрпризи!» — наголосив наставник.
«Шахтар» розпочне єврокубкову осінь з виїзного матчу проти «Атлетика» 17 вересня.
Того ж тижня в іншому турнірі — Лізі Європи зіграють ще троє представників України.
Не дуже пощастило «Дніпру», який виступатиме в групі F. Із першого кошика дніпропетровці отримали в суперники італійський «Інтер», з третього — французький «Сент-Етьєн». Слабкою втіхою є наявність у групі азербайджанського «Карабаха», але й цей клуб здатний на несподіванки. Підопічні Мирона Маркевича свій турнірний шлях розпочнуть 18 вересня в Києві (УЄФА заборонила грати в Дніпропетровську і Харкові). Суперником буде грізний «Інтернаціонале».
Два інших представники України сіялися з першого кошика і тому могли сподіватися на слабших опонентів. «Динамо» виступить у квартеті J. Суперниками киян стали румунський «Стяуа», португальський «Ріо Аве» та данський «Ольборг». Симпатична компанія — вболівальники можуть розраховувати на видовищні поєдинки.
Харківському «Металісту» теж не варто особливо нарікати на примхливість жереба. Турецький «Трабзонспор», ще одна польська команда «Легія», а також бельгійський «Локерен» — таким є набір опонентів для харків’ян. Але, зважаючи на нинішній стан команди, ймовірні проблеми з фінансуванням, є побоювання щодо можливостей «Металіста».