Соціальна політика
Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик
Понедiлок Квiтень 24, 2017

Шановні читачі! Ви тримаєте в руках 24151-й випуск газети «Демократична Україна», що веде свій родовід від червня 1918 року. На жаль, змушені повідомити про призупинення виходу газети із січня 2017 року через брак коштів. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми подолаємо негаразди і незабаром випуск газети буде відновлено. 

Редакційна колегія

П'ятниця, 30 Грудень 2016 16:09

Криза – позаду?

Rate this item
(2 votes)

Ук­ра­їн­ський ри­нок пра­ці піс­ля кіль­кох ро­ків проб­лем по­чав ви­хо­ди­ти із за­тяж­ної кри­зи.
Про це за­явив ди­рек­тор з роз­вит­ку Work.ua Сер­гій Мар­чен­ко на прес-кон­фе­рен­ції в Укр­ін­фор­мі.

«2016 рік — це перший рік, який був відносно спокійним на фронті, у нас було звідти менше поганих новин, і мені здається, що це дуже сильно вплинуло на ринок праці, принаймні ми бачили збільшення активності роботодавців. Тобто як тільки у країні стало більше стабільності, ми одразу ж побачили, що це вплинуло на кількість людей, яких роботодавці наймали.
У середньому зростання кількості вакансій у цьому році становило приблизно 62% по відношенню до минулого року. Це дуже достойний показник, який демонструє, що український ринок праці нарешті після кількох років проблем почав виходити із затяжної кризи», — сказав Марченко.

За його словами, за минулий рік Work.ua відвідало 28 млн унікальних користувачів, а загалом було 159 млн відвідувань, і всі ці користувачі проглянули більше одного трильйона сторінок.
«Зараз на Work.ua майже 2 млн резюме українців. Головний показник, що характеризує ринок праці, — це кількість вакансій, які розміщують роботодавці. Цей показник демонструє, у якому стані перебуває економіка. Чим більше у роботодавців є роботи, тим більшу кількість найманих працівників вони потребують.
Це означає, що чим більше вони розміщують вакансій, тим краще у них ідуть справи і тим більше попиту на працю українців. Приємно зазначити, що у цьому році не було жодного місяця, коли кількість вакансій була меншою, ніж торік. Зростання розпочалося у другому кварталі, а найбільше вакансій було у червні», — зазначив Марченко.
Він також повідомив, що одними із найбільш затребуваних професій в Україні у 2016 році були ті, що пов’язані з продажем, зокрема менеджер із продажу та продавецьконсультант.
«Як і минулого року, одними із найбільш затребуваних професій були ті, що пов’язані з продажем. Зараз у нас на першому місці — менеджер із продажу. Таких вакансій на нашому сайті нині майже 7 тис. На другому місці — продавецьконсультант, на третьому — водій, на четвертому — бухгалтер, а замикає п’ятірку — торговельний представник», — сказав Марченко.
Він зауважив, що у першій п’ятірці є професії, які наразі можна назвати потенційно зникаючими — водій та бухгалтер. При цьому водії заробляють найбільше у категорії затребуваних професій, їх середня заробітна плата становить понад 9 тис. грн. Менеджерам з продажу пропонують неповних 8 тис. грн, трохи більше 6 тис. грн — продавцямконсультантам. Найменше із затребуваних професій заробляють касири — у середньому 4500 грн.
При цьому, за його словами, перше місце — за кількістю пропозицій про роботу посідає Київ, тут третина всіх вакансій сайта — 36796. На другому місці Дніпро, а на третьому — Харків. Далі — Одеса та Львів.
Найбільше заробляють у Київській області, Одесі, Харкові, Миколаєві та Дніпрі. Найменше — Рівному, Житомирі, на Волині, у Сумах та Чернігові.

Останнi новини


Використання матеріалів «DUA.com.ua» дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань – гіперпосилання) на «DUA.com.ua».
Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню
та / чи розповсюдженню у будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна».